Öğrencilerin kötü intikamı

Öğrencilerin kötü intikamı.10167
  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

BOLU'da kentin çeşitli yerlerine Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sadık Çukur’un fotoğrafının bulunduğu, afişler yapıştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yrd. Doç. Dr. Çukur, afişleri kendisinden geçer not almayan öğrencilerin yapıştırmış olabileceğini, yasal işlem başlatacağını söyledi.

Fotokopi ile çoğaltılan afişlerde, Yrd. Doç. Dr. Sadık Çukur’un fotoğrafı ve adının yanı sıra ‘Biri bu adamı durdursun. Bu gülüşün altında kaç öğrencinin hakkı yatıyor’ yazısı bulunuyor. Duraklarda otobüs beklerken afişi inceleyen vatandaşlar, bir öğretim görevlisinin bu şekilde rencide edilmesi eleştirdi.

Kentin değişik semtlerinde duvarlara ve otobüs duraklarına yapıştırılan afişleri kendisine yönelik bir saldırı olarak nitelendiren Yrd. Doç. Dr. Çukur, “Böyle çirkin bir tepki olamaz'' dedi. Bu işi kendisinden geçer not almayan öğrencilerin yapmış olabileceğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çukur, şöyle konuştu; “Üçüncü ve dördüncü sınıflarda Finansal Yönetim derslerine giriyorum. Finansal Yönetim zor bir ders. Eğer bir öğrenci hak etmiyorsa ben o öğrenciyi dersten geçirmem. Dersimden hak eden öğrenci geçecek. Şimdiye kadar doğru bildiğimi yaptım, bundan sonra da taviz vermeyeceğim.'' Şikayetçi olacağını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Çukur, “Yaz okulunda 221 öğrenci benim dersim için kayıt yaptırdı. Fakat derse 110 öğrenci katıldı. Öğrencilerin 95’i de dersimden geçti. Çalışan öğrenciler dersten geçmekte zorlanmıyorlar. Bunu kimlerin yapmış olacağı hakkında fikrim yok. Ancak bu bana karşı yapılmış bir saldırıdır. Savcılığa suç duyurusunda bulunarak yasal işlemleri başlatacağım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious