Öğrencilerin zehirlenme sebebi henüz belirlenemedi

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

12 Mayıs Cuma günü zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılan Ordu merkeze bağlı Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulu'ndan 65 öğrencinin zehirlenme nedeni bulunamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rahatsızlanan 65 öğrenci okul servisleri ile Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi. Zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılan öğrencilerin 58 hastanede gözlem altında bulunurken yedisi taburcu edildi.

Ordu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Neşide Tanrıverdi, öğrencilerin genel durumunun iyi olduğunu kaydetti. Tetkiklerde çok manidar sonuç alamadıklarını belirten Neşide Tanrıverdi, "Çocuklarda başlangıçta karın ağrısı, baş ağrısı, bulantı hissi ve halsizlikle başlamış. Daha sonra ateşleri yükselmiş. Hastalığın bir ileriki safhasında buna bir de öksürük ateşi eklenmiş. Neden kaynaklandığını Sağlık Müdürlüğü ve biz araştırıyoruz. Şu anda tam olarak kesin bir tanı koyamadık. Bir besin zehirlenmesi adı altında geldi ama bu bahçelere atılan ilaçlarla ilgili olabilir, virütik toplu enfeksiyon da olabilir. Virütik enfeksiyon olup olmadığını da henüz tespit edemedik. Çünkü kan tablolarında öyle bir bulgu vermiyor." açıklamasını yaptı.

Cumhuriyet Köyü Muhtarı Alaattin Canbay, cuma gününden beri öğrencilerin sürekli geldiğini aktardı. Muhtar Canbay, öğrencilerin gıdadan yada sudan zehirlenmiş olabileceğini ileri sürdü. Okuldaki öğretmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyen Canbay, sudan numuneler alındığını ve sonuçları beklediklerini dile getirdi.

Öğrenci velilerinden Kemal Canbay, hastanenin ilgisizliğinden yakındı. Çocuğunun gece ateşinin yükseldiğini gündüz ise düştüğünü anlatan Canbay, "İlgilenen yok doğru dürüst. Bir şey desek hemen azarlıyorlar. Zaten uyku uyuyamıyoruz. Çocuğumzun yanına da sıkılarak gidiyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious