Öğrencinin kafasına bayrak direği düştü

Öğrencinin kafasına bayrak direği düştü.7776
  • Giriş : 31.10.2007 / 10:50:00
  • Güncelleme : 31.10.2007 / 10:40:05

29 Ekim törenlerinin ardından arkadaşları ile top oynayan 14 yaşındaki Ali Rıza Araz’ın kafasına çocukların salladığı bayrak direği düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beyninde ödem oluştuğunu belirleyen doktorlar, Ali Rıza Araz’ı gece yarısı acilen ameliyata aldı. Ali Rıza Araz, beyin zarındaki yırtık onarıldıktan ve zar ile kafatası arasında biriken kan temizlendikten sonra yoğun bakıma alındı. Hayati tehlikeyi atlatan Ali Rıza Araz’ın bilinci ameliyatın ardından dün öğlen saatlerinde tekrar yerine geldi.

Ali Rıza Araz’ın bir şirkette satın alma sorumlusu olarak çalışan babası Metin Araz, "Okulun bahçesine serseriler de giriyordu. Bu olayda okul yönetiminin de ihmali var. İnşallah oğluma bir şey olmaz. Direk vidayla tutturulmuş. Çocuklar sallayınca da devrilmiş. Keşke okul yönetimi daha önceden önlem alsaydı. Tören sırasında direk devrilseydi onlarca çocuk yaralanabilir, hatta ölebilirdi" dedi.

Kazanın ardından okul bahçesindeki bayrak direği, dibindeki vidalar değiştirilerek onarıldı. Okul yöneticileri 29 Ekim töreninin ardından bahçe kapısının kapalı olmasına rağmen çocukların içeriye girdiğini ve başka oyun alanları olmadığı için okul bahçesinde oynadıklarını söyledi. Bir okul yöneticisi, "Eski bir öğrencimiz yaralandığı için çok üzgünüz. Öğrencilerden biri beş-altı dakika boyunca direği sallamış ve direk düşmüş. Çok talihsiz bir kaza" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious