Öğrencisinden not karşılığı içki istedi

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

ABD'nin New York kentinde bir yüksekokul öğretmeni, öğrencilerinden not karşılığı nakit para ve şarap istediği iddiasıyla yargı karşısına çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

LaGuardia Yüksekokulu'nun bilgisayar laboratuvarında görevli Elvin Escano adlı öğretmen, öğrencilere, nakit para ve şarap karşılığı yüksek not vermek ve durumunun ortaya çıkmaması için bir öğrencisini mahkemede yalan söylemeye teşvik etmek suçlarından dava edildi.

Queens Bölge Yargıcı tarafından yapılan açıklamada, ağır hırsızlık, iş kayıtlarında tahrifat, bilgisayar üzerinde tahrifat ve sahtekarlık suçlarının zanlısı 46 yaşındaki Escano hakkında mahkemeye 137 maddelik bir iddianame sunulduğu bildirildi.

Açıklamada ayrıca, yüksek not karşılığı öğrencilerinden 200 ila 2 bin 500 dolar arasında değişen miktarlarda para ya da şarap talep eden Escano'nun, öğretmen ve laboratuvar teknisyeni olarak 29 ay boyunca görevini kötüye kullandığı, meslek ahlakını ihlal ettiği ve halkın okullara olan güvenini zedelediği kaydedildi.

Yetkililer, hakkındaki 6 aylık incelemenin ardından tutuklanan Escano'nun, değiştirdiği notları resmileştirmek için okulun bilgisayar kayıtlarında tahrifat yaptığının anlaşıldığını söylediler.
İddiaları avukatı aracılığıyla reddeden Escano'nun, hüküm giymesi durumunda 7 yıla dek hapis yatabileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious