Öğrencisini döven öğretmeni şikayet

Öğrencisini döven öğretmeni şikayet.8615
  • Giriş : 13.05.2009 / 17:11:00

Muğla'nın Milas ilçesinde bir kadın, lise öğrencisi oğlunu dövdüğünü iddia ettiği öğretmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Alınan bilgiye göre, Milas'taki bir lisede eğitim gören O.S.İ'nin (17) annesi Yıldız İ, oğlunu bilgisayar öğretmeni A.Ö'nün dövdüğünü öne sürdü.

Yıldız İ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun kulağında, boynunda ve kafasında darp izleri olduğunu, sağlık raporu aldıklarını belirtti.

Oğlunun derste arkadaşının cetvelini kırdığını, öğretmenin bu nedenle oğlunu hem derste hem de teneffüste dövdüğünü öne süren Yıldız İ, konuyla ilgili olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu, Milas Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de dilekçeyle başvurduğunu ifade etti.

Olayın oğlunda ağır travma yarattığını belirten Yıldız İ, şöyle konuştu:

''Yüzdeki izler mutlaka geçecek ancak çocuğumdaki ve bizdeki izler nasıl geçecek? Çocuğum okumak istemiyor, okulunu bıraktı. Pazartesi gününden beri okula gitmiyor. Böyle bir okul istemiyoruz. Ders yılı bitmek üzere. Seneye evladımızı başka bir okula alacağız. Oğlumu psikoloğa götürdüm, psikolog da zamana bırakmamızı söyledi. Evladımız her şeyden önemli.''

Öğrenci O.S.İ. ise yaşadıklarından dolayı psikolojisinin bozulduğunu, okula gitmek istemediğini kaydetti.

Milas Kaymakamı Şahin Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturma açıldığını belirterek, ''Soruşturma sürüyor. Soruşturmayla ilgili müfettiş görevlendirildi'' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy da olaydan haberi olduğunu, müfettişin çalışmalara başladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*