Öğrencisini kaçıran öğretmen teslim oldu

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, öğrencisini kaçırdığı iddia edilen öğretmen B.U. emniyete teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İskenderun'a bağlı Denizciler beldesindeki Amiral Durcan İlköğretim Okulu'nda okuyan 13 yaşındaki H.Ç adlı genç kızın müdür yardımcısı B.U. (39 ile kaçtığı iddiası İskenderun eğitim camiasında şok etkisi meydana getirdi.

Okul yönetimi ve ailenin bilgileri dahilinde çalışma yapan polis, olayı 24 saat içerisinde aydınlattı. Yetkililerin sır gibi gizlediği olay hakkında basına açıklama yapılmazken, 13 yaşındaki H.Ç ile duygusal bir bağı olduğu iddia edilen B.U, H.Ç ile birlikte bugün İskenderun emniyetine gelerek teslim oldu.

Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti; Okuldan evine gitmeyen ilköğretim 8.sınıf öğrencisi H.Ç'nin ailesi merak içeresinde kızını aramaya çıktı. Kızlarının izini bulmak için okul arkadaşlarıyla görüşen aile bir sonuç alamayınca soluğu emniyette aldı.

Aile, öğrenci ve vatandaşlardan aldığı bilgileri araştırdı. Aynı okulda müdür yardımcılığı yapan B.U. adlı öğretmenin de okuldan kaybolması akıllara farklı konuları getirdi.

Olayı geniş çaplı araştıran polis, müdür yardımcısı ve öğrenciyi bulmak için geniş çaplı araştırma başlattı.

Bugün İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne gelen B. U ve H.Ç. geniş güvenlik önlemleri altında adliye çıkartıldı.

Basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan B.U. ve 8.sınıf öğrencisi H.Ç'nin İskenderun Adliyesi'nde sorgusuna başlandı.

İskenderun Adliyesi'ne gelen öğrencinin yakınları adliye önünde basın mensuplarının görüntü almalarını engellemeye çalıştı.

Olayın duyulması başta Amiral Durcan İlköğretim Okulu ve milli eğitim camiasında büyük üzüntü meydana getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious