Öğretmen adaylarına müjdeli haber

Öğretmen adaylarına müjdeli haber.5585
  • Giriş : 17.07.2008 / 11:29:00

MEB, 24 bin öğretmen adayını eğitim kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmen adaylarına müjdeli haber. Bakanlık, Ağustos ayında 24 bin öğretmen alınacağını duyurdu... Atama için tüm hazırlıklar tamam. 2008 yılı KPSS sonuçlarının açıklanmasıyla başlayacak olan atamalarda en çok sınıf öğretmenliği branşında eğitimci alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmen adaylarına müjdeli bir haber geldi. Bakanlık Ağustos ayında toplam 24 bin öğretmen alacağını duyurdu

Atanacak olan öğretmenlerin 14 bini kadrolu olarak göreve başlayacak. Geriye kalan 10 bin aday ise sözleşmeli olarak ders başı yapacak.

ATAMALAR AĞUSTOS AYINDA

Hazırlıklar tamamlandı. Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda. Atamaların gerçekleşmesi için 2008 yılı KPSS sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

EN FAZLA ALIM SINIF ÖĞRETMENLİĞİ'NDE

Atamalarda en çok Sınıf Öğretmenliği alanında alım olacak. Hangi alanda kaç öğretmenin alınacağı, yani kesin rakamlar ise KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olacak.

ATAMALAR PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE

Adaylar, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak atanacak. Puanların eşit olması durumunda ise ataması yapılacak adayın seçimi, Eğitim Bilimleri testindeki doğru cevap sayısına göre belirlenecek. Eşitlik yine bozulmazsa bilgisayar kurasına başvurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*