Öğretmen cinayetinin ikinci zanlısını ailesi teslim etti

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Aydın'daki öğretmen cinayetinin ikinci zanlısı H.A. (24), bugün ailesi tarafından polise teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üniversite öğrencisi H.A.'nın babası B.A., oğlunun böyle bir olaya karıştığına inanamadığını belirterek, "17 çocuğum var, en sakini H.'dir. Hiçbir kötü alışkanlığı da yoktu. Oğlumun böyle bir olaya karıştığını rüyamda görsem inanmazdım." sözleriyle yaşadığı acıyı dile getirdi.

Geçen perşembe akşamı Efeler Lisesi coğrafya öğretmeni Yaşar Sekiköylü'nün öldürülmesiyle ilgili bir şüpheli yakalanmış, diğeri aranıyordu. Olayı öğrenen zanlı H.A.'nın yakınları, bugün sabah saatlerinde Adnan Menderes Üniversitesi Spor Meslek Yüksekokulu 4. sınıf öğrencisi H.A.'yı polise teslim etti. Gözaltına alınan H.A., Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Olayın kendisiyle birlikte ailesini perişan ettiğini belirten zanlı H.A.'nın babası B.A., öğretmenle oğlunun daha önce bir kutlama gecesinde tanıştığını öğrendiğini söyledi.

B.A., "H.A.'nın böyle bir olaya karıştığını rüyamda görsem inanmazdım. Hemen devlete teslim ettik. Öğrendiğim kadarıyla H.A. ile öğretmen Yaşar Sekiköylü arasında daha önce bir dedikodu meselesinden tartışma yaşanmış. Olay gecesi öğretmen, konuşmak ve anlaşmak üzere oğlumu diğer arkadaşıyla birlikte çağırmış. Orada ne olduysa olmuş. Bıçak bile öğretmene aitmiş. Çocuklarımın bazıları alkol alırdı ancak H.A. çok sakin bir çocuktu." ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious