Öğretmen dehşet saçtı

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da bir öğretmen, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi eski kız arkadaşının evini gece yarısı basarak dehşet saçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski kız arkadaşını ve kendisine müdahale eden bir öğrenciyi bıçaklayarak ağır yaralayan zanlı yakalanırken, yaralanan kız hastanede hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre olay, gece 04.00 sularında Aşcıbaşı Mahallesi Arakiyeci Sokak Burdur Apartmanı 18 numarada meydana geldi. Bir yıl önce aynı okuldan arkadaşı Güneş Yılmaz'la birlikte tuttukları evde kalan Marmara Hukuk Fakültesi 4.sınıf öğrencisi Derya Samancı (22) arkadaşları Özgür Çetin ile önceki gece evde bulundukları sırada birkaç yıl önce kısa süreli arkadaşlık yaptığı ilköğretim okulu öğretmeni Ersen Y. konuşmak için kapıya geldi. Ancak, tüm ısrarlarına rağmen kapı açılmayınca geri dönen Y., birkaç saat sonra yeniden genç kızların kaldığı eve geldi. Ersen Y., genç kızın kapıyı açmasını fırsat bilerek elindeki bıçakla Derya Samancı'yı sol göğsünün altından bıçakladı. Bu sırada evde misafir olarak bulunan Özgür Çetin'de saldırgana müdahale etmek istedi. Merdivenlerde saldırgan, Çetini de kasığından ve karın boşluğundan yaralayıp kaçmak istedi. Gürültüler üzerine koridora fırlayan apartman sakinleri tarafından Ersen Y. yakalanarak etkisiz hale getirildi. Kemerle demir merdiven korkuluklarına bağlanan Y. çağrılan polis ekibine teslim edildi. Ağır yaralanan Derya Samancı ve Özgür Çetin ambulans ile kaldırıldıkları Haydarpaşa Numune Hastanesinde tedavi altına alındı.Samancı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Çetin'in ise durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Bu arada hastaneye gelen Derya Samancı'nın babası Turgut Samancı, kızının öldüğünü duyunca sinir krizleri geçirdi. Samancı'yı yanındaki yakınları güçlükle sakinleştirildi.

-SUSMA HAKKINI KULLANDI-

Vatandaşlar tarafından yakalanan Ersen Y. poliste ifade vermedi. Susma hakkını kullanan sanığa, sağlık kontrolü için getirildiği Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde genç kızın yakınları saldırmak istedi.Bu sırada durumu görüntülemek isteyen basın mensupları da tekme Tokat dövüldü. Araya giren polis ekipleri ve hastane güvenlikçileri tarafından kalabalık gurup sakinleştirilirken hastaneye gelene bazı avukatlar aile adına özür dilerken çekim yapılmamamsı telkininde bulundu.

Polis olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürürken Ersen Ç.inn askere gitmek için hazırlık yaptığı 4 ay önce genç kızın evini silahla bastığı olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious