Öğretmen eğitiminin ilk sertifikaları verildi

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi Halkın Üniversitesi Çalışması Eğitim Çalışma Grubu tarafından düzenlenen "Öğretmen Eğitimi" projesinin ilk ayağı, İzmir Ticaret Odası İlköğretim Okulu'nda tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Okul döneminin sıkıntılarının başında sınav stresi ve ergenlik dönemine ait uyum bozukluklarının geldiğini belirten EÜ Halkın Üniversitesi Çalışması Eğitim Çalışma Grup Başkanı Prof. Dr. Münevver Yalçınkaya, "Öğretmenler, öğrencilerin fert olma yolunda biyolojik ve fiziki gelişiminin sağlanmasında en önemli rollerden birini üstlenmiştir. Onların bilgiye ve öngörüye sahip olması, öğrencilerin bu dönemlerini sağlıklı bir şekilde geçirmesini sağlayacaktır. Bu eğitim, ilköğretim ve lise dönemindeki öğrencilerin gelişimini sağlıklı sürdürmelerine yönelik olarak eğitimcilerin bilgilendirilmesini sağlamaktadır." dedi.

EÜ tarafından kendilerine verilen bu eğitimin çok verimli olduğunu ifade eden İzmir Ticaret Odası İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Sermin Karaçam da, "Eğitimimize gelen uzmanların hepsi branşlarında fazlasıyla birikimliydi. Hiçbir olumsuzluk ve sıkıntı yaşamadık. Bütün derslere isteyerek ve severek devam ettik. Bu tür faydalı eğitimlerin devamını diliyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious