Öğretmen skandalları

Öğretmen skandalları.5342
  • Giriş : 04.05.2008 / 13:43:00

ABD'nin California eyaletinde iki öğretmen, öğrencileriyle ilişkiye girdikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eyalete bağlı Riverside County'deki bir lisede 28 yaşındaki kadın İngilizce öğretmeni Crissy Torcella Hisey, 17 yaşındaki kız öğrencisiyle lezbiyen ilişkiye girdi. Okul yönetiminin şüphe üzerine şikayet etmesiyle, polis merkezine çağrılan öğretmen Hisey ve adı açıklanmayan öğrenci, bir yıla yakın bir süredir lezbiyen ilişki içinde olduklarını itiraf etti.

Öğrencisini ilişkiye zorlamak, cinsel taciz ve reşit olmayan bir kişiye uygunsuz mesaj ve fotoğraflar göndermek suçlarından tutuklanarak Southwest Tutukevi'ne konulan kadın öğretmen, mahkemede 25 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı. Öğretmenlik görevinden istifa eden Hisey’in yargılanmasına önünüzdeki haftalarda devam edilecek.


San Jacinto Lisesi tiyatro sanatı dersi öğretmeni, 71 yaşındaki Jack W. McLaughlin de 14 yaşındaki erkek öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği için tutuklandı. Erkek öğrencinin, öğretmen McLauughlin'in kendisine 9 aydan bu yana cinsel tacizde bulunduğunu öne sürerek şikayet etmesi üzerine polis, öğretmenle bağlantı kurdu.

Öğrenci ile konuşturularak bir parkta randevu verilen 71 yaşındaki öğretmen, parkta polis baskınına uğradı. Jack W. McLaughlin de, California eyalet yasalarına göre, hakkında ‘16 yaş altında biri ile cinsel ilişkiye girmek’, ‘cinsel taciz’, ‘Kendisine emanet edilen öğrenciye karşı kötü niyetli davranmak’ suçlarından polis tarafından tutuklandı. kendisinden 57 yaş küçük erkek öğrencisiyle ilişkiye giren öğretmen için 50 bin dolar kefalet istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious