Öğretmenden utandıran not!

Öğretmenden utandıran not!.29546
  • Giriş : 09.03.2009 / 23:20:00

Öğretmen temizlik parasını öğrencinin koluna yazdığı notla istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantep'te bir ilköğretim okulu öğrencisinin koluna temizlik parasını getirmediği için, öğretmeni tarafından temizlik parasının kısaltılmışı olan "TEM PAR" yazılarak ailesine not gönderildiği iddia edildi. E.K. isimli öğrencinin babasının ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförlüğü yaparken özelleştirme sonrası işsiz kaldığı öğrenildi.

İddiaya göre Cemil Alevli İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğretmeni Ebru K. öğrencilerden her ayın ilk günlerinde toplanması için öğrenci görevlendirdi. Görevli öğrenci, E.K.'dan (Ersin) 2 TL'lik temizlik parasını istedi. Babasının parası olmadığı için parayı ödeyemeyen Ersin K. öğretmenine ailesinden para istemeyi unuttuğunu söyledi. Bunun üzerine Ebru K.'nın, öğrencinin koluna tükenmez kalemle, temizlik parasının kısaltılmışı olan "TEM PAR" yazarak ailesine göstermesini istediği iddia edildi.

Olaya çok üzüldüğünü söyleyen E.K., "Artık o sınıfa gitmek istemiyorum. Daha öncede öğretmenimiz temizlik parasını getirmediği için, bu ay da parasını veremeyen M.C.'yi (Mahmut) tartaklamıştı. Okulda 4 kardeşi olanlardan 1'er TL temizlik parası isteniyor. Biz ise 3 kardeş olduğumuz için yine 2'şer TL istediler. Zaten paramız olsa götürür verirdim" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförlüğü yaparken özelleştirme nedeniyle işsiz kaldığını ve TIR şoförlüğü yapmaya başladığını söyleyen baba Ahmet K. (Kesen) ise, işlerin kötü gitmesi nedeniyle 2 aydan bu yana da işsiz olduğunu ifade etti. Dolmuşa binecek parası olmadığı için yürüyerek iş aradığını vurgulayan baba Ahmet K., "Ben kimseden yardım istemiyorum. Sakın kimse bana yardım teklif etmesin. Cebimde 1 TL kaldı. Ben iş istiyorum. Zaman zaman tüfekle ailemi katletmeyi bile düşündüm. Cebinde parası olan adam 2 TL verip de çocuğuna böyle bir cezanın verilmesine gönlü razı olur mu? Ben çocuklarıma çalışırken çok iyi bakan bir babaydım. Şimdi harçlık bile veremiyorum" diye konuştu

Bu arada Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman böyle bir olaydan haberinin olmadığını ve konuyu araştıracağını söyledi. Şişman, böyle bir durumun mümkün olamayacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*