Öğretmene saldırdılar

Öğretmene saldırdılar.15362
  • Giriş : 12.05.2008 / 23:04:00

Mersin'de, bir ilköğretim okulu müdür yardımcısı okulda saldırıya uğradı. Müdür yardımcısı, öğrenci velisi olduğu ileri sürülen saldırganlar tarafından feci şekilde dövülerek hastanelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, olay, İhsaniye Mahallesi'nde bulunan Sabiha Çiftçi İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, 7-A sınıfı öğrencisi K.A.'nın ağabeyi ve yakınları olduğu ileri sürülen 4 kişi, okula gelerek Müdür Yardımcısı S.S ve öğretmen C.Y ile tartışmaya başladı. Şahıslar, çocuklarının okulda öğretmenleri tarafından dövüldüğünü ileri sürerek, öğretmenlerle görüşmek istedi. Okulun 2. katındaki koridorda yaşanan tartışma sırasında öğrenci velisi olduğu ileri sürülen şahıslar, Müdür Yardımcısı S.S ile öğretmen C.Y'yi dövdü. Saldırganlar, daha sonra ellerine geçirdikleri masa ve öğrenci sıralarıyla müdür yardımcısının kafasına vurarak olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından kanlar içinde yere yığılan Müdür Yardımcısı S.S, çağrılan ambulansla ilk müdahalesi okulda yapıldıktan sonra Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayda kolundan hafif yaralanan C.Y ile kavgaya müdahale eden diğer öğretmenler D.İ ve S.Ö ise ayakta tedavi gördü.

Öğretmenleri gözlerinin önünde feci şekilde dövülen öğrenciler ise panik halinde okulun bahçesine çıkarak gözyaşlarına boğuldu.

Diğer yandan, aynı şahısların daha öncede okuldaki öğretmenleri aynı konu yüzenden taciz ettikleri öğrenilirken, öğretmenleri bu konuda polis merkezine müracaatlarının olduğu öğrenildi. Polis ekipleri, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious