Öğretmenevlerinde kalite artacak

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenevlerindeki kaliteyi artırmak için, resepsiyondan aşçılığa kadar pek çok alanda hizmet içi eğitim seferberliği başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenevlerindeki kaliteyi artırmak için, resepsiyondan aşçılığa kadar pek çok alanda hizmet içi eğitim seferberliği başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fahrettin Kavşut, Başkent Öğretmenevi ile birlikte Türkiye'de toplam 2 öğretmenevinin TSE ISO - 9001 kalite belgesi aldığına dikkat çekerek, 10 öğretmenevinin de sırada beklediğini söyledi.
Başkent Öğretmenevi geçtiğimiz günlerde TSE ISO 9001 kalite belgesi aldı. Başkent Öğretmenevi böylece Ordu Öğretmenevi'nden sonra bu belgeyi alan Türkiye'deki ikinci öğretmenevi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fahrettin Kavşut, Sinop, Karaman, Aksaray, Konya, Kütahya başta olmak üzere on öğretmenevinin daha kalite belgesi almak için sırada olduğunu söyledi.

Geçen sene kendilerine tahsis edilen 500 kadro ile eleman açıklarını bir ölçüde kapattıklarına değinen Kavşut, amaçlarının, öğretmenevlerinde verilen hizmetin kalitesini artırmak olduğunu söyledi. Bu çerçevede hizmet içi eğitime hız verdiklerini kaydeden Kavşut, İstanbul'daki öğretmenevleri başta olmak üzere Türkiye genelindeki tüm çalışanlarına aşçılıktan resepsiyonculuğa kadar pek çok alanda kurs vereceklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious