Ögretmenler topluca sigarayi birakti

  • Giriş : 25.11.2005 / 00:00:00

ARTVIN - Artvin Borçka'da ögretmenler, 24 Kasim Ögretmenler Günü nedeniyle topluca sigarayi birakti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahadir, "Ögretmenlerimiz bizim gözbebegimiz, ayni sekilde çocuklarimizda bizlerin gözbebegidir. Ögrencilerimiz sizlere bakarak sekilleniyorlar. Sizleri kendilerine örnek aliyorlar. Bizde kaymakamlik olarak bugün, 24 Kasim Ögretmenler Günü'nde ögretmenlerimize sigara birakma kampanyasi baslattik." dedi. Kampanyaya, su an görevde olan ve emekli olan bütün ögretmenleri dahil ettiklerini ifade eden Kaymakam Bahadir, "Daha önce hayati boyunca hiç sigara içmemis 88'i bayan, 99'u erkek olmak üzere toplam 187 ögretmenimize gömlek ve bluz hediye ederek basladik. Ilçemizde mevcut 216 ögretmenimiz bulunmakta. Bugün sigarayi biraktiklarini açiklayan 34 ögretmemiz de kampanyamiza katilmistir. Kampanyamizda olusturdugumuz bir heyetle sigarayi biraktiklarini açiklayan ögretmenlerimizi bir yil boyunca takip edecegiz. Asil amacimiz çocuklarimizi, insanlarimizi bu sigara illetinden kurtarmaktir." dedi.

Hayatlari boyunca hiç sigara içmeyen emekli ögretmenlerden Dursun Keskin (77) ve Selim Sentürk ise ödüllerini Borçka Kaymakami Ogün Bahadir'in elinden aldi.

Kaymakamligin sigara birakma kampanyasina katilan Ilçe Milli Egitim Sube Müdürü Mustafa Sabrihosoglu ise, "16 yildir ögretmenlik gibi kutsal bir görev yapmaktayim. Su an 40 yasindayim, 25 yildir sigara içiyorum. Kaymakamligin bu anlamli günde baslattigi kampanyaya katildim. Bundan böyle hayatina saglikli yasam için sigarasiz devam etmek istiyorum." diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious