Öğretmenler yazdı, öğrenciler oynadı

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Denizli Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi edebiyat öğretmenleri Emel Mutlutürk ve Hüseyin Acar'ın hazırladığı "Parasız Avukat "adlı tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından sahnelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mutlutürk, "Uzun ve yorucu ama çok zevkli bir çalışma döneminden sonra oyunu başarıyla sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz büyük bir özveriyle çalışarak rollerini en iyi şekilde yaptı, hepsini kutluyorum." dedi.

Acar ise "Öğrencilerimiz yüksek bir performans gösterdi. Oyuncuların tamamı, okulumuzu bu yıl kazanan öğrencilerden oluştu. Bu öğrencilerimizin okula uyum sağlayarak hemen bu tür sosyal etkinliklerde görev alması bizi fazlasıyla sevindirdi. Oyunun konusunu bir avukat bürosunda yaşanan olaylar oluşturuyor. Büroda yaşanan olaylar belki de fazlasıyla gerçek hayatta yaşanıyor. Öğrencilerimizin bu başarısı bizi gelecek yıllardaki faaliyetlerimiz için de cesaretlendirdi." şeklinde konuştu.

Oyunun bitiminde Okul Müdürü İbrahim Arçay, tiyatro salonunun ilk defa kullanıldığını, bu tür faaliyetlerin kiralanan yerlerde değil de kendi bünyelerinde yapılmasını önemsediğini söyledi.

Arçay, katılanlara ve oyunda emeği geçenlere teşekkür ederek oyunculara çiçek verdi. Oyunda Cansu Demiröz, Mehmet Kafalı, Çağdaş Çetinkaya, Mehmet Can Cihan, Mehmet Muaz Okut, Sibel Kurt, Tuba Aydoğan, Tuğba Kaysal, Ayşe Çoban, Muhammet Ali İlal, Kübra Nur Güllü ve Dilşah Görgülü adlı öğrenciler rol aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious