Öğretmenlerarası 'star' yarışması

Öğretmenlerarası 'star' yarışması.30119
  • Giriş : 04.04.2008 / 11:02:00

Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile müşterek ‘Öğretmenler Arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’ düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile müşterek ‘Öğretmenler Arası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’ düzenledi. Halkalı Kültür Merkezi’nde yapılan yarışmaya, ilçe okullarından ön elemeyi geçmiş 24 öğretmen katıldı.

Yarışmada Türk Sanat müziği dalında Levent GüLER birinci olurken, Esma Günay Sefer ikinci, Nurullah Saruca ise üçüncü oldu. Türk Halk müziği dalında ise Kırgız Özyaman birinci, Nezaket Yazgın ikinci ve Türkan Kılıç üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Sami Aksu, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Hazar ve pop müziğin sevilen ismi Arda tarafından verildi.

Yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyeleri’nden oluşan 7 kişilik jüri görev yaptı. Yarışmacılar, eser seçimi, icra, uyum, ezgi, ölçü ve tempo kriterlerine göre değerlendirildi. Finale kalan öğretmenler birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.

Sanatçılar programda söylediği eserlerle salonu dolduran Küçükçekmecelileri coştururken, Dereceye giren öğretmenler ve konuk sanatçıların hep beraber söylediği eserlerle son bulan programa, öğrencilerin de ilgisi büyüktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious