Öğretmenlerden hayırlı bir iş!

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan boya yardımını alan Yarpuzlu Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, okullarını elbirliği ile boyayarak güzel bir görünüme kavuşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle kırsal kesimde bulunan köy okullarının küçük çaplı onarım işlerinin yapılması için ayırdığı ödenekle eğitime destek veren Muş Valiliği,İl genelindeki tüm okulların onarımını sağladı.

İl genelindeki birçok okulda görevli öğretmen gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden boya alıp elbirliği ile okullarını boyayan Yarpuzlu Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri de mesleklerine yakışır şekilde örnek davranış sergiledi. Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte sınıfları boyayarak öğrencilerin daha temiz bir ortamda eğitim görmelerini sağlayan öğretmenler okulun dış cephesini de kendileri boyadı. Okullarında 340 öğrencinin bulunduğunu ve 16 öğretmenin görev yaptığını söyleyen Yarpuzlu Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Artun, her şeyi devletten beklememek gerektiğini ve arkadaşları ile iş birliği ile okullarını boyamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Okulun boyanmasına yardımcı olan Türkçe öğretmeni Selda Şimşek, okulun boyanmasına katkıda bulundukları için mutlu olduğunu, arkadaşları ile birlikte eğitime destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Muş Valiliği tarafından tahsis edilen ödenek sayesinde eksiği bulunan birçok okulun eksiklerinin giderildiğini belirten Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, valilik tarafından verilen ödenekle boya, çatı, tuvalet taşı, kapı kolu, çimento ve musluk gibi küçük onarım eşyalarının alındığını, okulların onarımında öğretmenlerin katkılarının büyük olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious