Öğretmenlere chat yasağı geliyor

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlık ve taşra teşkilatında çalışan yönetici ve personelin internet üzerinden chat’leşme (sanal sohbet) ve oyun oynamasının önlenmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu teknolojilerin farklı ve yanlış amaçlarla kullanımının önlenmesinin lüzumlu olduğuna değinen Çelik, “Personelin gereksiz zaman kullanımına, iş veriminin düşmesine ve diğer bazı olumsuzluklara yol açtığı kanaati edinilen mesajlaşma programları mesai saatleri içinde hiçbir yönetici, öğretmen, personel tarafından resmî işler dışında kullanılmayacak, bilişim teknolojileri ve internetten resmî görevlere uygun olmayan yararlanmalar önlenecektir.” dedi.

Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okulların web sayfasının olmasını isteyen Çelik, okullara web hizmetinin bakanlıkça verilmesi çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Çelik, öncelikle okul müdürlüklerine, daha sonra da bütün yönetici, öğretmen ve diğer çalışanlara ‘meb.gov.tr’ uzantılı e-posta adresi verileceğini duyurdu. Genelgede ayrıca, bakanlığın duyuru ve bilgilendirme hizmetlerinden yararlanmak için yönetici, öğretmen ve çalışanların mail adreslerinin bakanlığın web sayfasında açılan ekrana en geç 2006 Haziran ayı sonuna kadar girilmesi istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious