Öğretmenlere var da doktorlara yok mu?

Öğretmenlere var da doktorlara yok mu?.9698
  • Giriş : 28.06.2009 / 15:27:00

MEB'in sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi hazırlığı yapması doktorları da harekete geçirdi: Biz de isteriz!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sözleşmeli sağlık çalışanlarına kadro verilmesini istedi. Kahveci, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sözleşmeli öğretmenlere kadro verilmesi hazırlığında olduğunu hatırlatarak, kadronun sözleşmeli sağlık çalışanlarının da hakkı olduğunu ifade etti.

Sendikanın yaptığı anketin, sözleşmelilerin yüzde 87'sinin çalışmak için yaşadığı şehri terk ettiğini, yüzde 45'inin ise işten çıkarılma korkusu yaşadığını ortaya koyduğunu kaydeden Kahveci, "Sözleşmeli sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu vahim tablo ortadadır.

50 bin sözleşmeli sağlık çalışanının feryadını Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın duymasını istiyoruz. Ailesinden ayrı, geleceğinden ümitsiz sağlık çalışanı kalmaması için sözleşmeli personele kadro verilmelidir'' görüşünü bildirdi.

Türkiye'de en çok sözleşmeli personel Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışıyor. 4B'li olarak tanınan bu personel, kadrolulara göre daha zor şartlarda görev yaptıklarını ileri sürerek eşitlik istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*