Öğretmenlerin ucuz internet isteği

  • Giriş : 20.03.2009 / 18:23:00

Müfettişler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Ceylan, öğretmenlere ucuz internet bağlantısı sağlanması gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ceylan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'deki okulların tamamında bilgisayar bulunduğunu ancak bunların bir kısmının teknolojisinin geri olduğunu, bir kısmının da internet bağlantısının sağlıklı olmadığını öne sürdü.

Öğretmenlerin sınav soruları, gözlem formları gibi birçok çalışmayı bilgisayarla yaptığını belirten Ceylan, ''Bunun yanı sıra sınav tarihleri, alınan puanlar, davranış notları gibi birçok verinin internet üzerinden e-okul sistemine girilmesi de zorunludur. Öğretmenlerimiz bu çalışmalarının tamamına yakınını evlerinde yapmaktadır'' dedi.

Bir öğretmenin telefon sabit ücreti de dahil edildiğinde internet bağlantısı için aylık en az 40 TL ödediğini bildiren Ceylan, bu ücretin kısmen devlet tarafından karşılanmasının öğretmenler arasında internet kullanımını yaygınlaştıracağını ve başlatılacak dizüstü bilgisayar kampanyasına talebi artıracağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*