Oğul Denktaş'tan Ak Parti'ye sert eleştiri

Oğul Denktaş'tan Ak Parti'ye sert eleştiri.11423
  • Giriş : 04.08.2008 / 17:18:00

Oğul Denktaş çok sert ifadelerle AK Parti'yi suçladı. Suçalamalar arasında neler yok ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kıbrıs geleceğine ilişkin 'yeni' bir dönemece girilirken 1990 yılından beri KKTC'de aktif siyaset yapan, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın oğlu, Başbakan Yardımcılığı ve birçok bakanlık görevi üstlenmiş olan Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, BAREM Dergisi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKP'nin 2002 yılında iktidara gelmesinin ardından KKTC politikasını değerlendiren Denktaş, özellikle Annan Planı'na ilişkin izlenen politikada AKP'nin KKTC'nin uluslararası alanda saygınlığını yitirmesine neden olduğunu söyledi.

Denktaş, “Üçüncü ülkeler için artık Kıbrıslı Türklerin ne düşündüğü önemini kaybetmiş, Ankara'nın vereceği kararın sonuç olarak ortaya çıkacağı kabullenilmiştir” dedi.

"AKP PARTİMİN MİLLETVEKİLLERİNİ İSTİFA ETTİRDİ"

AKP'nin, Kıbrıs'ın içişlerine karışmasını kendi partisinden milletvekillerini istifa ettirmeye kadar vardığını ifade eden Denktaş, iki belediye başkanlarının da AKP Genel Merkezi'ne çağırılarak istifalarının sağlandığını söyledi. Denktaş, yaşanan olaylar üzerine Başbakan Erdoğan'ın dış politika danışmalarından Egemen Bağış ile aralarında çok sert bir görüşme geçtiğini belirterek, şunları anlattı:

“En son Belediye Başkanlarımız istifa ettirilince tüm milletvekili ve belediye başkanlarımla birlikte AKP Genel Merkezi'ni ziyaret ettik. Sn. Egemen Bağış ve arkadaşları bizi karşıladı. Kendilerini zahmetten kurtarmak için tüm arkadaşlarımla birlikte 'toplu pazarlık' yapmaya geldiğimizi söyleyince buz gibi bir hava oluştu ama öfkelenen Sn. Bağış bize tüm bunların 'Denktaş'ın suçu' olduğunu söyledi. Denktaş, Türkiye'de yaptığı konuşmalarla MHP'nin Meclis'te sandalye elde etmesinde etken olmuş. 'Siyaseten beni ortadan kaldırmayı başarsanız da Denktaş ismini tarihten nasıl sileceksiniz' diye sorduğumda ise toplantı sona erdi”.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*