Oğul Kılıçdaroğlu'na sigorta kıyağı

Oğul Kılıçdaroğlu'na sigorta kıyağı.10043
  • Giriş : 03.11.2008 / 15:33:00

Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Ankara'da ilköğretim öğrencisi. Ancak oğlu İstanbul'da sigortalı olarak çalışıyor... Kılıçdaroğlu bakın bu durum için ne dedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yolsuzluk dosyalarıyla öne çıkan CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yolsuzluğu ortaya çıktı. CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu'nun Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevindeyken Ankara'da okuyan ilköğretim okulu öğrencisi oğlunun o sırada istanbul'da bir şirkette çalışır görüldüğü ve sigortalı olduğu ortaya çıktı. İddiayı gündem getiren Vakit Gazetesi'nin haberine göre CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilköğretim okulu öğrencisi oğlunu 14 yaşında sahte sigortalı yaptığı ortaya çıktı.

SSK eski Genel Müdürü, dönemin Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kılıçdaroğlu, 1997 yılında oğlu Kerem'i okula devam ettiği sırada İstanbul'da faaliyet gösteren Ekinciler Holding'te sigortalı olarak çalışıyor göstermiş. 1983 doğumlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun SKK kayıtlarına göz atıldığında 1997/1 döneminde 60 gün, 1997/2 döneminde ise 1 gün sigortasının ödendiği görülüyor. SSK kayıtlarına göre 1 Mart 1997'de söz konusu şirkette çalışmaya başladığı görülen Kerem Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs 1997'de işten ayrılmış. Kerem Kılıçdaroğlu 1997 yılında ilköğretim okulu son sınıf öğrencisiydi. Sigortalı yapıldığı sürelerin okulların açık olduğu döneme denk gelmesi de dikkat çekiyor. Baba Kemal Kılıçdaroğlu ise o dönemde Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı'ydı.

ŞİRKET DOĞRULADI, KEREM BEY KONUŞMADI

Ekinciler Holding, kayıtlarında yaptığı inceleme sonrası Kerem'in, şirketlerince o dönemler arasında sigortalandığını doğruladı. Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş.'den yapılan açıklamada, Kerem Kılıçdaroğlu'nun 01.03.1997 - 30.04.1997 tarihleri arasında şirketleri bünyesinde sigortalanmış olduğunu açıkladı. Şirket, Kerem Kılıçdaroğlu'nun holding bünyesindeki Ankara irtibat bürosunda part-time çalıştığını iddia ederken, ne iş yaptığı, işe hangi saatler arasında gidip geldiği yönündeki sorularımızı ise cevaplamaktan kaçındı.

Vakit Gazetesi haberinde konuyla ilgili olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na ulaştıklarını ama Kılıçdaroğlu'nun sorulara cevap vermekten kaçındığını, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun ise, “1997'de Ekinciler Holding'te çalıştınız mı? Çalıştıysanız ne iş yaptınız?” şeklindeki sorumuza, “Bilmiyorum, hatırlamıyorum, bu konuyla ilgili kesinlikle konuşmak istemiyorum” diye cevap verdiğini yazdı.

KILIÇDAROĞLU ISRARLARDAN KAÇAMADI BUGÜN KONUŞTU

Meclis'te oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun 14 yaşındayken sigortalı olduğuna yönelik iddiaların sorulduğu Kemal Kılıçdaroğlu çok ilginç bir cevap verdi. Oğlunun ilgili şirkette bateri almak için çalıştığını söyleyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: ''Sigortalı çalıştı, çalısmasın mı yasadışı mı? Ankara'da saygın bir firmada part-time çalıştı. İlgili firmaya sorarsanız, size açıklayacaktır. Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk üzerine giderim, hiçbir tereddütüm yok. Eğer yasaksa, çalışmadıysa hay, hay... Ama çalıştıysa niye itiraz ediyorsunuz. Ben ilkokulda çalıştım ama sigortam yoktu. Çalışmasına ben de karşıydım. Oğlum o çalışmadan sonra, baterinin bazı aygıtlarını aldı. Bateriye biz karşıydık, evde çalarsa komşular rahatsız olacaktı. Ama aldı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*