Oğul Lucescu'nun büyük gururu

Oğul Lucescu'nun büyük gururu.42626
  • Giriş : 08.05.2009 / 22:22:00

Romanya Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Razvan Lucescu, takımını UEFA Kupası'nda finaline çıkaran babası Mircea Lucescu için ilginç açıklamalar yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Shakhtar Donetsk'in UEFA Kupası'nda finale yükselmesinin ardından medyaya konuşan Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü Razvan Lucescu, babasının mesleki kariyerinde ulaştığı bu başarının hak edilmiş bir sonuç olduğunu söyledi. 'Babam çok şanslı biri. Zaten ona inancım tamdı.' diyen Lucescu, ''Babam mesleki kariyerini UEFA Kupası finaliyle taçlandırdı. Bu final onun emeğinin karşılığı. 1985'ten beri elde ettiği tüm başarılar onu bugüne hazırladı. 3 şampiyonluk kazandığı takımdan geçen yıl ayrılmaması boşuna değilmiş. Demek ki, Shakhtar Donestk'te daha nice büyük işler başaracağını hissetti.'' şeklinde konuştu.

Kakıköy'de 20 Mayıs'ta oynanacak UEFA Kupası finalinde babasının takımı Shakhtar Donestk'i şanslı gören Razvan Lucescu, ''Alman takımları defansta iyi organize olamıyor. Kolay gol yiyor.'' tespitini yaptı.

AHMETOV: LUCESCU'YA MİNNETTARIM -

Shakhtar Donestk'te yaşanan UEFA Kupası finali sevincine kulüp başkanı Rinat Ahmetov da ortak oldu. Kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada hak ederek bu aşamaya geldiklerini vurgulayarak, verdiği emek için teknik direktör Lucescu'ya minnettarlığını ifade etti.

Başkan Ahmetov, Lucescu'nun gösterdiği başarının küçümsenmemesi gerektiğini de belirterek, ''Mircea Lucescu'ya kendine güveni ve kararlılığı için çok teşekkür ederim. Bu başarı için ona minnettarım. Sonbahardan beri muazzam bir baskı altında kaldı. Ne kadar güçlü bir insan olduğunu gösterdi.'' diye konuştu.

UEFA Kupası'nda 2008-2009 sezonu final maçı 20 Mayıs Çarşamba günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Shakhtar Donetsk ile Werder Bremen arasında oynanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*