Oğullarının şehit olduğunu televizyondan öğrendiler

Oğullarının şehit olduğunu televizyondan öğrendiler.13141
  • Giriş : 25.01.2008 / 01:15:00
  • Güncelleme : 25.01.2008 / 00:25:01

El Kaide'ye yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Ahmet Çondur'un ailesinin büyük acısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakarya'nın Akyazı İlçesi Çatalköprü köyünde bulunan şehit polisin ailesi büyük acı yaşamasına rağmen metanetini koruyor. Anne Necmiye Çondur, "Şükür, oğlum şehit oldu." derken baba Selehattin Çondul ise "Vatan sağolsun" dedi.

Şehit polisin baba ocağında gurur ve acı bir arada yaşanıyor. Oğlunun şehitlik mertebesine ulaşması sebebiyle şükreden Anne Çondur, "En son 3 gün önce telefonla görüştük. Bize bir şey söylemedi. Zaten gittiği operasyonlardan hiç bahsetmezdi. Hiç şikayet etmezdi. Çok şükür oğlum şehit oldu. Vatanımız sağolsun. Büyük bir acı, ama ne yapalım vatan için şehit oldu. Oğlum bir daha geri gelmeyecek ama vatan sağolsun." diye konuştu.

DOĞUYA KENDİ İSTEĞİYLE GİTTİ

Baba Selehattin Çondur da, oğlunun en son genel seçimlerde Akyazı'ya geldiğini belirterek, telefonla sürekli görüştüklerini anlattı. En son görüştüklerinde oğlunun havaalanında olduğunu söylediğini ifade eden baba Çondur, "Sesimizi duymak için aradığını söylemişti. Zaten bir daha da sesini duyamadık. Haberi televizyondan öğrendik. Allah'ın taktiri yapacak bir şey yok.Vatan sağ olsun. Polis olmayı çok istemişti ve çok seviyordu." ifadelerini kullandı.

Oğlunun 10 yıllık polis memuru ve biri 7 diğeri 1 yaşında 2 çocuk sahibi olduğunu belirten baba Çondur, oğlunun kendi isteğiyle doğuda görev yaptığını söyledi. Bu taraflara gelmeyi hiç düşünmediğini dile getiren Çondur, şunları söyledi: "Hiç şikayet etmezdi. Bize 'operasyona gidiyorum" demezdi. Sadece arar halımızı, hatırımızı sorardı. 8 sene önce düğününü yaptık, ailesini aldı hemen doğuya gitti. Oğlu ilköğretim birinci sınıfa gidiyor, kızı ise daha 1 yaşında."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious