Oğuz'un babasına 11 yıl 5 ay hapis

Oğuz'un babasına 11 yıl 5 ay hapis.14247
  • Giriş : 27.06.2008 / 19:30:00
  • Güncelleme : 27.06.2008 / 19:27:51

2 yıldır tutuklu yargılanan babasını bir kez öpmek için askerlerin arasına dalan ve engellendiği için gözyaşı döken 8 yaşındaki Oğuz'un babası 11 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

O görüntüler ‘Çete üyesi olmak’ suçundan tutuklu yargılanan baba Mustafa Gezer, askerlerin arasında getirildiği Beşiktaş'taki adliye binasında oğlu 8 yaşındaki Oğuz'u görmesiyle başladı. Oğuz da kendisine bakan babasına koşarak sarılmak istedi, ancak asker ve polislerin engeline takıldı. Minik Oğuz'un "Babamı bir kez öpmek istiyorum" diyerek ağlamaya başlaması yürekleri dağladı. Baba Gezer de "22 aydır göremiyorum. Bırakın öpeyim" dese de jandarmalar kural dışı bu harekete izin vermedi, polisler de küçük çocuğu adliyenin bahçesinin dışına çıkardı.

ADALET BAKANI OLAYA EL KOYDU

Küçük Oğuz'un görüntülerinin televizyonlarda ve gazetelerde yayınlanmasıyla dramın daha da büyük olduğu ortaya çıktı. Küçük çocuk annesi ile babası imam nikahlı olduğu için babasının soyadını taşımıyor ve bu nedenle babasını cezaevinde de ziyaret edemiyordu. Haberler üzerine devreye giren Adalet Bakanı Cemil Çiçek, küçük çocuğunun 22 aydır görmediği babasıyla kucaklaşması için talimat verdi. Ertesi gün küçük Oğuz Edirne Cezaevi'nde, babasının kolları arasında hasretini dindirdi.

BABASI 11 YIL 5 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Tüm Türkiye'yi ağlatan bu dramda madalyonun diğer yüzünde ise yapılan bir yargılama vardı. Küçük Oğuz'un babası Mustafa Gezer, tıbbi malzeme alım satımında hukuk dışı yollara başvurdukları ve bu amaçla çete kurmak, tehdit, gasp, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak ve ruhsatsız silah bulundurmak gibi suçlara karıştırdıkları öne sürülen Mücahit Gözen, Ali Gözen ve Mehmet Albayrak'ın da aralarında bulunduğu 14 kişiyle birlikte yargılanıyordu.

Bugünkü karar duruşmasında Oğuz'un babası Mustafa Gezer 11 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çetenin yöneticisi olduğu iddia edilen Alaattin Çakıcı'nın sağ kolu olduğu öne sürülen Mücahit Gözen'in 43 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davada diğer 12 sanık da 1.5 yıl ile 43 ylıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırıldılar.

OĞUZ YİNE MAHKEME KAPISINDA BEKLİYOR

Babasının ceza aldığını bilmeyen küçük Oğuz her zamanki gibi adliyenin önünde babasını göreceğin anı bekliyor. Yine babasının kocağına koşacüağını belirten küçük Oğuz, bu sefer babasına sarılacağına izin verileceğini de söylüyor.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious