Okan Bayülgen'i bombaladı!

Okan Bayülgen'i bombaladı!.6049
  • Giriş : 24.07.2007 / 23:00:00

Beyzat Uygur, kendisine 'gerizekalı' diyen Bayülgen'i yerden yere vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Behzat Uygur, kendisini "gerizekalı’ olarak nitelendiren Okan Bayülgen’e öyle cevaplar verdi ki yenilir yutulur cinsten değildi. Uygur, Bayülgen’in çok eleştirdiği magazinde yer almaya bayıldığını söyledi.

Okan Bayülgen, Makina programında Güzel ve Dahi programını sunan Behzat Uygur’u eleştirerek, "Bir insan bu kadar gerizekalı bir şeyin içinde olursa bir süre sonra gerizekalı da olabilir" demişti. Behzat Uygur, bugün Star TV’deki Orada Neler Oluyor programında bu eleştiriye yanıt verdi.

Behzat Uygur, "Ben cevap vermek istemem" dedi ama söyledikleri Okan Bayülge’ni kızdıracak cinstendi. Uygur, "Magazin olmak için, magazine girmek için çaba harcarsan çok komik duruma düşersin. Okan yanlış bir şey yaptı.

Etik olmayan bir şey yaptı. Bir insan meslektaşını yaptığı işle eleştiremez. Kaldı ki arkadaşım diyorsa eğer benim öğrendiğim adamlık gereği, telefonla arayıp söylersin.

Ben ona çok cevap veririm. Kafası iyi çalışan ve ağzı da iyi laf yapan biriyimdir. Mizahı da Okan’dan iyi bilirim. Burada alıp Okan’ı yerin dibine sokarım, ama Okan’ın o çok eleştirdiği hatta göbeğinde olduğu magazinin ortasına düşmek istemem. Ben cevap veririm, Okan, beni böyle bir şeye çekmek istiyorsa eğer" dedi.

Okan Bayülgen’in laf ishali olduğunu söyleyen Behzat Uygur "Böyle cebelleşeceksek cebelleşirim. Ben Okan gibi magazinin ortasında olup, magazin istemiyormuş gibi davranıp magazinde olmaya bayılan bir adam değilim ki. Biz işimizi yaparız" ifadesini kullandı.

Behzat Uygur, Bayülgen’in bazı şeylerden rahatsız olmuş olabileceğini ve Güzel ve Dahi programının formatını algılayamadığını söyledi.

"Programı eleştirdiği kısımlara cevap verebilirim ama kişisel eleştirilere cevap vermem" diyen Behzat Uygur, "Anlaması için çok yüksek bir zekaya sahip olması gerekmiyor. Kasete koyup izleseydi bir bantı anlardı.

Programın tamamını izlemeyip, asistanlarının aldığı bir bölümü izlemiş. Çok geç yatmak tehlikeli bir şeydir. Çünkü insan bünyesinde problem yaratıyor. Düzensiz hayat problem yaşatır, algıları kapanır insanın. Daha düzenli yaşamasını öneriyorum Okan’a" dedi.

Okan ile ilgili bir şey söylemeyeceğini bir kaç kez tekrar etmesine rağmen, Behzat Uygur, açıklamalarına devam etti. Uygur, "Programı böyle eleştiriyorsa, kızların masanın üzerine çıkıp dansetmesini eleştiriyorsa, Okan kendi yaptıklarına bakacak, masanın üzerine çıkıp az dansetmedi Okan. Bunlara girersek uçsuz bucaksız bir şeydir bu. Ben kişisel bir savunma yapmıyorum. Programı savunuyorum" açıklamasını yaptı.

Bayülgen’in açıklamalarına çok şaşırdığını söyleyen Behzat Uygur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okan, kendi seyircisine hakaret eden bir insan. Bu çok tasvip edilecek bir şey değil. Son yıllarda Türkiye’de yapılan önemli yarışmalar emanet edilmiş bana. Zeka ile ilgili bir konuya girersek iş başka yere gider. Okan benim arkadaşım değil, tanışıyoruz.

Ama arkadaşlık başka bir şeydir. Bana çok sordular. Cevap vermek istemiyorum. Bir yere çekersem acayip başlık oluruz. Okan zeki adam. Benden de bir cevap gelir, gazetelere çıkarız. Bunu sonsuza kadar sürdürürüz. Okan’ın bununla ilgili bir çabasına girmem. Çünkü yapılacak çok işim var benim."

Ekranların iki başarılı televizyoncusunun tartışması, Uygur’un ’polemike girmek istemiyor’ demesine rağmen, bu sözlerden sonra, gündemden düşmeyeceğe benziyor. Bakalım Bayülgen, Behzat Uygur’un bu eleştirilerine ne cevap verecek?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious