Okan Karacan: Uyuşturucu kullanmadım

Okan Karacan: Uyuşturucu kullanmadım.11719
  • Giriş : 22.02.2008 / 18:38:00

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan uyuşturucu operasyonunda yakalanan şovmen Okan Zeki Karacan'ın da aralarında bulunduğu 24 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 14. ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Okan Karaca ilk defa ifade verdi. Kokain içtiği iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınan ve 8 yıla kadar hapsi istenen Karacan, ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, "Burada olmaktan çok mutsuzum. Onur kırıcı olarak görüyorum. Ben hiç uyuşturucu kullanmadım." dedi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada 16 tutuklu sanık ile Okan Karacan'ın da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık hazır bulundu. Duruşmada ilk kez ifade veren şovmen Okan Karacan suçlamaları kabul etmedi. Göz önünde biri olarak çok mutsuz olduğunu belirten Karacan, "Burada olmayı onur kırıcı olarak görüyorum" dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı ise Karacan'a "Neden onur kırıcı olsun, herkesin başına gelebilir" diye cevap verdi. Ardından savunmasına devam eden Karacan, "Ağva'da film setinde çalışırken üzerimde kostümüm vardı. Makyajlıydım. Bu sırada jandarma geldi. Beylikdüzü'ne gidip ifade vermem gerektiğini söyledi. Önce Beşiktaş'ta 30 yıldır ailemle yaşadığım eve gittik. Evde hiçbir şey bulamadılar. Sonra jandarmaya gittim. Üzerime atılı suçun ne olduğunu bilmiyordum. Muayene için hastaneye gittik. Orada kapıda bekleyen basın mensuplarının soruları üzerine suçlamayı öğrendim ve şok oldum" diye konuştu. Hiçbir uyuşturucu madde ile alakasının olmayacağını sözlerine ekleyen Karacan, "1999 yılından beri her gün radyoda canlı yayın yapmaktayım. Konservatuarda hala öğrenciyim. Böyle bir yaşantısı olan kimsenin uyuşturucu ile bağlantısı olması imkansız. Ayrıca ben polisle birlikte uyuşturucu madde ile ilgili birçok panele katıldım. Bu konuda bilinçliyim. Ben hayatımda sigara dahi kullanmadım. Gözaltına alındığımda bir gençlik filminde oynuyordum. Hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious