Okay: "Türkiye'nin gerçeği çökmekte olan ekonomi"

Okay:
  • Giriş : 21.04.2008 / 14:37:00

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, Başbakan Erdoğan'ı asıl gündemi değiştirmekle suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisine yönelik 1920, 1940'lardan kalan haklı-haksız, yalan-yanlış eleştirilerle Türkiye'nin gündemini doldurmak istediğini öne sürerek, ''Oysa Türkiye'nin gerçek gündemi yolsuzluk, yoksulluk ve çökmekte olan ekonomidir'' dedi.

Okay, Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim ve Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner ile birlikte tarım ve hayvancılık politikalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Yoğun bir haftayı geride bıraktıklarını ifade eden Okay, ''AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her hafta sonu muhtelif kongreleri bahane ederek, CHP'ye yönelik 1920'lerden, 1940'lardan kalan, haklı-haksız, yalan-yanlış eleştirilerle Türkiye'nin gündemini doldurmak istiyor. Oysa Türkiye'nin gerçek gündemi ekonomi, yolsuzluk, yoksulluk ve çökmekte olan ekonomidir'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, kendi derdine düşmüş olmasını ve suçlarının telafisi içerisinde panikle CHP'ye saldırarak gündem yaratma ve tartışma çabası içinde oluşunu olağan karşıladıklarını ifade eden Okay, buna rağmen Türkiye'nin gerçek gündeminin gözardı edilemeyeceğini söyledi.

CHP'li Okay, ''Hükümet şikayet merci değildir, çözüm, icraat mercidir. Nitekim pirinçte, tarımda, buğdayda yaşanan sıkıntıların yanı sıra, en son çıkan bir kararnameyle hayvancılıktaki desteklemelerin kaldırılma süreci yaşanıyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious