Okmeydanı'nda çatışma

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Okmeydanı ve Gazi Mahallesi'nde toplanarak yasa dışı gösteri yapan maskeli grup, 2 aracı ateşe verdi. Grupla polis arasında çatışma çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerine bağlı ekiplerce, terör örgütü DHKP/C'ye yönelik, 6 aydan bu yana sürdürülen teknik ve fiziki takip çalışması bugün operasyona dönüştürüldü.

Güvenlik kuvvetleri, İstanbul'un çeşitli semtlerinde bulunan ve ''örgüt adına faaliyet gösterdikleri'' öne sürülen bazı dergi, radyo, cafe ve derneklerin de aralarında bulunduğu yerlere eş zamanlı olarak operasyon düzenlediler.

Devam eden operasyon kapsamında çok sayıda kişinin gözaltına alınarak, Emniyet Müdürlüğüne getirildiği ifade edildi.

Öte yandan, polisin gerçekleştirdiği operasyonu protesto amacıyla Okmeydanı ve Gazi Mahallesi'nde toplanan bazı kişilerin barikat kurarak eyleme başladıkları belirtildi.

Polisin terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonunu protesto amacıyla Okmeydanı'nda yasa dışı gösteri yapan maskeli grup, 2 aracı ateşe verdi.

Alınan bilgiye göre, Okmeydanı'ndaki cemevinin yakınlarında toplanan ve çeşitli örgütlere mensup oldukları belirtilen grup üyeleri, molotofkokteylleri
attıkları caddeye çeşitli eşyalarla barikat kurmak istedi.

Çevredeki binaların duvarlarına yasa dışı sloganlar yazan maskeli grup, polisin biber gazı kullanarak yaptığı müdahale sonucu biraz geri çekilerek taş ve sopalarla direnişe geçti.

Aralarından bazılarının gaz maskeli olduğu görülen grup, 2 otomobili de ters çevirerek ateşe verdi.

Grubun gösterisine izin vermeyen polis, gruba gaz bombasıyla müdahale etti. Müdaheleye karşılık veren grupla, polis arasında çıkan çatışma ara sokaklarda devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious