OKS için nüfus cüzdanında fotoğrafa gerek yok

OKS için nüfus cüzdanında fotoğrafa gerek yok.12384
  • Giriş : 03.06.2008 / 21:25:00

Öğrenciler ve veliler panik yapmasın! OKS için nüfus cüzdanında fotoğrafa gerek yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, 8 Haziran Pazar günü Ortaöğretim Kurumları Sınavı'na (OKS) girecek öğrencilerin yanlarında getirecekleri nüfus cüzdanlarında fotoğraf bulunmasına gerek olmadığını bildirdi.

Aktürk, yaptığı açıklamada, sınava girecek öğrencilerin ve velilerinin ''nüfus cüzdanlarına fotoğraf koydurmak için nüfus müdürlüklerine gittikleri'' bilgisi aldıklarını, kendilerine de nüfus cüzdanlarında fotoğraf olup olmayacağına ilişkin sorular yöneltildiğini belirtti.

Sınava başvuruları sırasında öğrencilerin fotoğrafları çekilerek elektronik ortamda kendilerine iletildiğini ve sınava giriş ve kimlik belgelerine de bu fotoğraflarının aktarıldığını ifade eden Aktürk, öğrencilerin yanlarında bulundurmaları gereken sınava giriş ve kimlik belgelerinde fotoğraf olacağını anımsattı.

Bu nedenle öğrencilerin nüfus cüzdanlarının fotoğraflı olması zorunluluğu bulunmadığını vurgulayan Aktürk, nüfus cüzdanlarında fotoğrafı bulunmayan öğrencilerin ve velilerinin ''panik yapmasına gerek olmadığını'' belirtti. Sınav görevlilerine bu konuda bilgi verildiğini bildiren Aktürk, öğretmen ve öğrencilerin bu doğrultuda hareket etmesini istedi.

Nizami Aktürk, öğrencinin sınava giriş ve kimlik belgesinde veya diğer belgelerinde eksiklik bulunması halinde görevlilerin tutanak tutacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious