OKS kayıtları başladı

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

OKS 1. Yerleştirme sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan adaylar, bugünden itibaren kayıt yaptırabilecekler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yerleşmeye hak kazanan adaylar için 4 Ağustos Cuma gününe kadar kayıt süresi tanındı. Mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların ön kayıtları ise bugünden itibaren 31 Temmuz Pazartesi gününe kadar yapılacak.

Kayıtların tamamlanmasından sonra kayıt yaptıran öğrenci sayısı ile varsa açık kalan kontenjan sayılarını gösteren belgeler 6 Ağustosta ''http://sinavlar.MEB.gov.tr'' internet adresinden yayınlanacak.

Bu belgeler ayrıca okullarda herkes tarafından rahatlıkla görülebilecek şekilde ilan edilecek. Bu ilanda, açık kontenjanlara internet ortamında merkezi sistemle 2. Yerleştirme yoluyla öğrenci alınacağı da duyurulacak.

2. YERLEŞTİRME

1. Yerleştirme sonucunda açık kalan kontenjanlara, sınavda OKS-TM veya OKS-MF puan türlerinden 160 ve üstü puan almasına rağmen tercih ettiği okullardan herhangi birini kazanamayanlar, kesin kayıt hakkı kazandığı halde kaydını yaptırmamış olanlar ve kesin kayıt yaptırdığı halde 29 Temmuz-4 Ağustos 2006 tarihleri arasında kaydını sildirerek sisteme işletenler başvuruda bulunabilecek.

Bu amaçla yapılacak 2. Yerleştirme için 7-13 Ağustos 2006 tarihleri arasında başvuru alınacak. Adaylar, 2. Yerleştirme için, daha önce başvurdukları okullardan başvuru yapabilecekler. Adaylar, 2. Yerleştirmede önceki tercihlerine bağlı kalmaksızın en fazla 8 yeni tercih yapabilecek.

2. Yerleştirmeye özel fen liseleri, özel meslek lisesi, Anadolu lisesi programı uygulayan ve sınavla öğrenci alan özel öğretim kurumları ve Anadolu meslek liselerinin Denizcilik Alanı dahil olmayacak.

MEB, 2. Yerleştirme sonuçlarını 20 Ağustos 2006 tarihinde ''meb.gov.tr'' internet adresinden açıklayacak. 2. Yerleştirme sonucunda kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 21-24 Ağustos 2006 tarihleri arasında yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious