OKS sonuçları 10 Temmuz’da

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 30.08.2016 / 18:43:41

OKS sonuçlarının 10 Temmuz Pazartesi günü açıklanacağını bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aktürk, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek, sınav sonuçlarını 10 Temmuzda açıklamayı planladıklarını söyledi. Nizami Aktürk, sınav sonuçları açıklandıktan sonra adayların tercih işlemlerine başlayacağını ifade ederek, ''Adayların okul tercihlerini sınav puanlarına göre değil, yüzdelik dilimlerine göre yapmaları yararlı olur'' dedi.

Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının http://meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

OKS sonuçlarına göre, 2006-2007 öğretim yılı için resmi ve özel fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, Anadolu liselerine, Anadolu teknik liselerine, Anadolu meslek liselerine, Anadolu öğretmen liselerine, Anadolu imam-hatip Liselerine, İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, sağlık meslek liselerine, adalet meslek liselerine, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine, Anadolu tarım meslek liseleri ve tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

OKS-Türkçe Matematik (OKS-TM) ve OKS-Matematik Fen (MF) puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar tercihte bulunabilecekler.

Fen liselerine ve İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile sağlık meslek liselerine OKS-MF puanıyla diğer okullara ise OKS-TM puanıyla yerleştirme yapılacak. Yerleştirme, adayların puanları ile tercihleri dikkate alınarak, kontenjanlara göre yapılacak.

BAŞVURULAR

İnternet üzerinden gerçekleştirilecek tercih için başvuru süresi 11-21 Temmuz 2006 olarak belirlendi. Adaylar tercih işlemlerini mezun
oldukları veya sınav başvurularını yaptıkları ilköğretim okulu müdürlüklerinde yürütebilecekler. 160'ın altında puan alan adaylar
için bilgisayarda tercih ekranı gelmeyecek.

12 OKUL TERCİH EDİLEBİLECEK

Adaylar, okulların özel başvuru ve tercih şartlarına dikkat ederek en fazla 12 okul tercih edebilecekler. Bu tercihler istek sırasına ve okul türlerine göre karışık veya sırayla yapılabilecek. Tercihlerin iptal edilmemesi için okulların e-kılavuzda yayınlanan kayıt-kabul şartlarını adayların dikkatle okumaları gerekiyor.

Adaylar, yerleştirme ücreti olarak okul aile birliklerine 2 YTL ödeyecek. Tercih sonuçları 28 Temmuzda açıklanacak. Boş kalan kontenjanlar için 7-13 Ağustos 2006 tarihleri arasında ikinci kez tercih başvuruları alınacak. İkinci yerleştirmenin sonuçları da 20 Ağustosta açıklanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious