OKS tercihleri için yarın son gün!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

OKS katılan öğrencilerin 11 Temmuz’da başlayan tercih işlemleri süresi yarın sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2006-OKS sonuçlarına göre, 2006-2007 öğretim yılı için resmi ve özel fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, Anadolu liselerine, Anadolu teknik liselerine, Anadolu meslek liselerine, Anadolu öğretmen liselerine, Anadolu imam-hatip Liselerine, İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, sağlık meslek liselerine, adalet meslek liselerine, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine,

Anadolu tarım meslek liseleri ve tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

OKS-Türkçe Matematik (OKS-TM) ve OKS-Matematik Fen (MF) puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar tercihte bulunabilecekler. Fen liselerine ve İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile sağlık meslek liselerine OKS-MF puanıyla diğer okullara ise OKS-TM puanıyla yerleştirme yapılacak.

12 OKUL TERCİH EDİLEBİLECEK

Adaylar tercih işlemlerini mezun oldukları veya sınav başvurularını yaptıkları ilköğretim okulu müdürlüklerinde yürütebilecekler. 160’ın altında puan alan adaylar için bilgisayarda tercih ekranı gelmeyecek.

Adaylar, okulların özel başvuru ve tercih şartlarına dikkat ederek en fazla 12 okul tercih edebilecekler. Bu tercihler istek sırasına ve okul türlerine göre karışık veya sırayla yapılabilecek.

Tercihlerin iptal edilmemesi için okulların e-kılavuzda yayınlanan kayıt-kabul şartlarını adayların dikkatle okumaları gerekiyor. Tercih işlemleri süresi yarın sona erecek. Adaylar, yerleştirme ücreti olarak okul aile birliklerine 2 YTL ödeyecek.

Tercih işlemlerinin gerçekleştirilmesinden sonra 1. Yerleştirme sonuçları, 28 Temmuz’da açıklanacak. Boş kalan kontenjanlar için 7-13 Ağustos 2006 tarihleri arasında ikinci kez tercih başvuruları alınacak. 2. Yerleştirmenin sonuçları da 20 Ağustos’ta açıklanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious