OKS üç yıl sonra kalkıyor!

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yaptığı açıklamada OKS’nin üç yıl sonra kaldırılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS)’nın kaldırılacağını açıkladı. Çelik, dersaneleri de birikimlerini okullaşma yönünde değerlendirmeye davet etti.

2006 OKS sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında nihai hedeflerinin OKS’yi kaldırmak olduğunu söyledi. Yenilenen ilköğretim müfredatının, önümüzdeki 3 yılın sonunda tüm Türkiye’de ilköğretim okullarının her sınıfında uygulanıyor olacağını kaydeden Çelik, "Müfredat ilköğretim okullarının bütün sınflarında uygulanmaya başladığında OKS’yi kaldırmayı planlıyoruz " dedi. OKS’nin 3 yıl daha devam edeceğini ve bu nedenle içeriğinde bazı iyileştirmelerin yapılması gerektiğini belirten Çelik, bu çerçevede öğrencilerin 6,7 ve 8. sınıflardaki bireysel başarılarının sınav sonuçlarını etkileyeceğini açıkladı. Çelik, sınavın içeriğiyle ilgili de birtakım düzenlemelerin yapılacağını, bununla ilgili bilgilendirmenin de 2006-2007 eğitim öğretim yılının başında açıklanacağını bildirdi.

Konuşmasında velilere ve öğrencilere de seslenen Çelik, "Onları alt üst edici bir düzenleme yapılmayacak" ifadesine kullandı.

Dersaneleri şimdiden uyardıklarını söyleyen Çelik, "Dersanelere üç yıl sonraki hesaplarını doğru yapmalarını öneriyoruz. Onların bilgi birikimini özel okullara kaydırmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious