OKS'de ter döktüler

  • Giriş : 11.06.2006 / 00:00:00

Fen, Anadolu ve sosyal bilimler liseleri, polis koleji ve özel okullarda okumak isteyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda (OKS) ter döktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sınavda, adayların Türkçe, matematik, fen ve sosyal bilgiler alanlarında test usulü toplam 100 soruyu cevaplaması istendi. Adana'da sınava saat 09.30'da alınmaya başlayan bazı öğrenciler yanlarında su getirmeyi unutunca anne ve babaları su taşıdı. Çocukları sınava girdikleri için suyu ulaştıramayanlar görevlilerden yardım istedi. Çocuklar kadar ebeveynler de sınav heyecanı yaşadı. Sınav boyunca kimi bankta kimi ise özel otomobillerinde bekledi. Bazı öğrenciler ise geç kaldıkları endişesiyle sınav salonuna koştu. 2 saat süren sınavda sonuçların, 10 Temmuzda açıklanması bekleniyor.

Adaylar, okul tercihlerini 11-21 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden yapacak. Yerleştirme sonuçları 28 Temmuzda duyurulacak. 29 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında ise kayıtlar yaptırılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious