Oksijen kaynağı ile bankamatiği açtılar

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Aksaray’da, bir bankanın bankamatiği, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kaynak makinelerinin yardımıyla kesilerek soyulmak istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Aksaray merkez eski itfaiyenin içinde bulunan bir bankanın bankamatiği, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kaynak makinelerinin yardımıyla kesilerek, soyulmak istendi. Soygun teşebbüsü sırasında kullanılan aletler, olay yerinde bırakılmış olarak bulundu.

Para verme işlemini gerçekleştirmeyen bankamatiğe müdahale eden banka görevlileri, bankamatiğin arka kısmındaki kapının açılarak, hırsızlık olayının farkına vardı. Banka görevlilerinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine polis ekipleri gelerek inceleme yaptı.

Banka yetkilileri, bankamatiğin içinde bulunan alarmın çalmasıyla ya da hırsız şüphelilerinin paniğe kapılarak, olay yerini terk etmesi nedeniyle anaparaya ulaşamadığını söyledi. Bankamatiğin soyma teşebbüsünden sonra soygun işleminde kullanılan bir büyük sanayi tüpü olarak tabir edilen tüp ile bir de küçük piknik tüpünün olay yerinde bırakılmış halde bulundu.

Soygun teşebbüsünde ne kadar paranın çalındığı yapılacak olan incelemelerden sonra belli olacak.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious