OKS'nin yapıldığı salonu fare bastı!

OKS'nin yapıldığı salonu fare bastı! .15015
  • Giriş : 13.06.2008 / 17:43:00
  • Güncelleme : 13.06.2008 / 17:39:30

Fare nedeniyle şaşkınlaşan öğrenciler çığlıklarla sınıfı boşalttı ama olan sınava oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara’da bir lisede, Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda ortaya çıkan bir fındık faresi, 20 öğrencinin çığlık çığlığa sınıfı terk etmesine neden oldu. Diğer sınıflarda sınavın devam etmesi nedeniyle öğretmenler, öğrencileri tek tek topladı. Konsantrasyonları bozulan öğrenciler başka sınıfa alındı ancak hiçbirine ek süre tanınmadı.

Ankara 50. Yıl Lisesi’nde, Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda (OKS) sınıfa giren bir fındık faresi ortalığı karıştırdı. Sınıftaki 20 öğrenci panik halinde kendilerini dışarıya attı. Olay yerine gelen okul görevlisi de sınıfta fare avına çıktı. Görevli ve öğretmen sınıfın içinde dolanırken, psikolojileri ve konsantrasyonları bozulan öğrenciler de soruları çözmeye çalıştılar. Kısa süreli kovalamacanın ardından fare sınıftan çıkarıldı.

Ek süre isyanı

Ancak sürekli yere bakmaya, ayaklarını havaya kaldırmaya çalışan öğrencilerin sınava devam edemeyeceğini anlayan gözetmen, öğrencileri yan sınıfa taşıdı. Sınıf değişikliği sırasında da süre kaybı yaşayan öğrencilere sınav sonrasında ek süre verilmedi. Panik yaşayan öğrencilerin başına gelenleri sonradan öğrenen anne babaları isyan etti. Veliler, çocuklarının hiçbir olay yaşanmamış gibi sınava katılan diğer öğrencilerle aynı muameleye tábi tutulmasına karşı çıkarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) şikáyet dilekçeleri yağdırdı.

Süre verilmeliydi

50. Yıl Lisesi Müdürü Halil Kılıç ise, "Büyütülecek bir şey yok. Küçücük fındık faresi. Ne olacak ki? Yan sınıf boşmuş zaten. Öğretmenimiz sessiz sedasız etkilenmesinler diye geçirmiş. Süre kaybı yaşanmadığı için fazladan süre verilmedi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious