OKS'de Türkiye 9.'su Adıyaman'dan

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Orta Öğretim Kurumlar Sınavı (OKS) Türkiye 9.'su Aylin Beyaz'ın ailesinde sevinç yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adıyaman Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Alagöz OKS'de derece yapan öğrencileri makamında kabul ederek, tebrik etti.

Babası doktor, annesi de hemşire olan Aylin, OKS'de 491.349 puan aldı. Türkiye 9.'su Adıyaman birincisi Aylin Beyaz (14) , başarısının sırrını düzenli çalışmaya bağlıyor. Çalışmalarında kendisine destek olan ailesine arkadaşlarına okuluna ve öğretmenlerine borçlu olduğunu söyleyen Aylin Beyaz, özellikle denemelerin kendisinin üzerinde büyük bir etkisinin olduğunu ifade ediyor. İlk yüze gireceğini tahmin ettiğini belirten Beyaz, sonuçların kendisi için süpriz olduğunu vurguladı.

Daha önceden TUBİTAK tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatlarında Türkiye ikincisi olan Özel İkbal İlköğretim Okulu öğrencisi Recep Gül, bu kez 486.041 puan ile OKS'de Türkiye 41.si, Adıyaman ikincisi gelmeyi başardı. Bu başarıyı elde ettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Gül, "Çok mutlu oldum. Önce inanamadım ve şoku halen atlatamadım." dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Alagöz, alınan bu başarıların kendilerini duygulandırdığını belirterek, "Öğrencilerimiz gerçekten bizleri mutlu ettiler. İnşallah bu sayıların önümüzdeki günlerde artmasını temeni ediyoruz. Başarıda emeği geçenleri kutluyorum. Bu konuda daha iyi başarılar bekliyoruz." diye konuştu. Adıyaman'ın bu sonuçlarla Türkiye 66.'sı geldiğini söyleyen Alagöz, Her şeye rağmen Adıyaman'ın iyi noktaya doğru gittiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious