Oktay Ekşi 7 gazeteciye yol gösterdi

Oktay Ekşi 7 gazeteciye yol gösterdi.12850
  • Giriş : 13.11.2008 / 12:04:00

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakanlık Basın Merkezi tarafından akreditasyonları yenilenmeyen gazetecilerin idari yargıya başvurabileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

''Başbakanlıkla ilgili olayları izlemekle görevli gazetecilerden 7'sinin akreditasyon kartının iptal edilmesini savunan Başbakanlık Basın Başdanışmanı Akif Beki'nin, 'Bu kartları söz konusu meslektaşlarımızın objektif gazetecilik yapmamaları nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarına' ilişkin sözleri, bu uygulamanın keyfiliğini ortaya koymaya yetiyor. Çünkü kendisi zaten taraf olan Beki'nin objektiflik iddiası kabul edilemez.''

Kartları iptal edilen gazetecilerden müsterih olmalarını isteyen Ekşi, açıklamasında, ''Biz bu türlü keyfi karar ve uygulamaya rağmen Türkiye'nin hukuk devleti olmaya çalıştığını biliyoruz. O nedenle arkadaşlarımızı mağdur eden kararın idari yargıya götürülebileceğini ve bu yolla iptal edileceğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımızdan kendilerine yardımcı olmamızı isteyenler, Basın Konseyi'ne başvurdukları takdirde onlara yargıdan karar alıncaya kadar hukuk yardımı yapmaya hazırız'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*