Oktay Ekşi'nin aracı Gebze'de bulundu

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Oktay Ekşi'nin aracı Gebze'de bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Grup Amirliği ekipleri, yaklaşık 2 aydır sürdürdüğü istihbarat çalışmaları sonrasında, aralarında Oktay Ekşi ve CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen'in kızının aracının da bulunduğu 9 kişiye ait son model arabaları çalan biri bayan toplam 9 kişilik şebekeyi yakaladı.
Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul, Gebze ve Van'da çeşitli tarihlerde yaptığı operasyonlar sonucunda yakalanan 9 zanlının çaldığı araçlar arasında Hürriyet Gazetesi yazarı Oktay Ekşi'nin 22 Nisan günü İstanbul Pendik'te bulunan bir benzin istasyonundan çalınan aracı ve CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen'in kızının aracı bulunuyor. Araçlar söz konusu illerden tek tek toplanarak, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne getirilerek sahiplerine teslim edildi.

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'ye ait olan 34 VK 632 plakalı zırhlı Volvo makam aracı ve CHP Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen'in kızına ait son model Land Rover marka cip de, Gebze polisi tarafından içinde bir zanlı ile birlikte Van'da yakalanarak Gebze'ye getirildi. Emniyet yetkilileri, zanlıların, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceklerini ve olayla ilgili tahkikatın da sürdüğünü söylediler. Yakalanan 9 kişinin ayrıca çeşitli suçlardan sabıkalarının bulunduğu bildirildi.

Mercedes'ten BMW'ye, ciplere kadar 8 lüks aracın ele geçtiği operasyonda araçlarda bulunan kurşun delikleri hırsızların polisler ile girdikleri çatışmayı da gösteriyor. Dokuz zanlının yakalandığı operasyonda gözaltında tutulan kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda araç sayısının artabileceğini belirten emniyet yetkilileri "Yaptıkları çalışmanın Gebze'deki en büyük oto hırsızlığı operasyonu" olduğunu belirttiler.

Öte yandan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 kişinin pazar günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious