Oktay Kaynarca, Sako'nun kitabını imzaladı

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Kurtlar Vadisi dizisinin Çakır'ı Oktay Kaynarca, çocukluğunu yaşadığı Elazığ'ın Mustafa Paşa (Sako) Mahallesi hakkında yazılan kitabın imza gününe katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aynı zamanda kuzeni olan Ahmet Bulut tarafından Kaynarca'nın da içinde yaşadığı mahalle de yaşananlar kitaplaştırıldı. Mahallelinin de ısrarıyla burada yaşanananları kitaplaştıran Bulut, aynı zamanda kitapta yer verdiği ve çocukluk anılarında büyük bir yere sahip olan Oktay Kaynarca'yı da imza gününe davet etmeği ihmal etmedi.

Elazığ Maton Otel'de düzenlenen imza gününde kitabın hazırlanışı hakkında bilgi veren yazar Ahmet Bulut, "Sizlerle beraber ağlayıp güldüğüm, Harput kültürünü beraber yaşadığım ve Sako Mahalle kitabının hazırlanmasında bana katkılarını esirgemediğiniz içen hepinize teşekkür ediyorum." diğerek başladığı konuşmasına, şöyle devam etti: "Özellikle 80 yaşın üzerinde olupta bu kitabın hazırlanmasında bana yardımlarını esirgemeyen bütün büyüklerime saygılarımı sunuyorum. Kendi birikim ve kültürünüzle yetiştirdiğiniz vatansever milliyetçi insanlar her meslek dalında başarılı olmuştur. Bu nedenle ilimizde ülkemizde size minnettardır."

Kitabın 7 yılılk bir çalışmanın ürünü olduğunun altını çizen Araştırmacı Yazar Ahmet Bulut, sözlerini şöyle noktaladı: "1999 yılında Mustafa Gülle kardeşimin Elazığ'a gelişiyle bir sohbet sırasında kitap fikri ortaya çıktı. Bu kitapta mahellede yaşayan herkes kendinden bir şeyler bulacaktır."

Oktay Kaynarca ise, Sako Mahalleli ve oranın tozunu yutmuş biri olarak, "Şadiye ve pumpul ninelerin hepsini tanıyorum. Ayrıca gençliğimin önemli bölümünü burada geçirmiş biriyim. Çok önemli bir yerdir benim için. Böyle bir kitabın yazılması benim içinde çok önemlidir." diğerek başladığı konuşmasında mahallede geçen bazı anılarını anlattı. Daha sonra mahalleden eski tanıdıklarla hal hatır soran Kaynarca, kitapları imzaladı. Bazı tanıdıkları ise Oktay kaynarcadan makas almayı ihmal etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious