Oktay Vural, Erdoğan'ı çok kızdıracak

Oktay Vural, Erdoğan'ı çok kızdıracak.11589
  • Giriş : 11.03.2009 / 04:10:00
  • Güncelleme : 10.03.2009 / 23:55:00

Vural, Erdoğan'a, mitinglerde kullandığı prompterin (şeffaf cam üzerinden okuma) maliyetini sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Vural, Başbakan Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, konuşmacıların, Türkçesi görüntülü not defteri anlamına gelen 'prompter' vasıtasıyla sunumunu sanki ezberden yapıyormuş gibi intiba uyandırdığını, sağa ve sola dönerek konuşmasını aksatmadan sürdürdüğünü belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın da açık hava mitinglerinde, salon toplantılarında, grup toplantılarında, resepsiyonlarda yaptığı konuşmalarında prompteri etkili bir şekilde kullandığını kaydeden Vural, prompter cihazının Başbakanlığa ait olup olmadığını, bu cihazdan kaç adet bulunduğunu, bunların ne zaman satın alındığını, ihale yapılıp yapılmadığını, cihazın kaç personel tarafından kullanıldığını öğrenmek istedi.

Vural, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Eğer cihaz Başbakanlığa ait değilse dışarıdan hizmet satın alınıyorsa böyle bir hizmetin bedeli ne kadardır? Konuşma başına mı yoksa günlük mü kiralanmaktadır? Bu cihazı kullanması için gerekli olan personel masrafı da bu hizmetin içinde midir? İçinde değilse bu hizmet için kaç personel kullanılmaktadır? Bu personel nerede ve nasıl istihdam edilmektedir? Bu personelin Ankara dışı seyahatlerinde görevlendirme yapılmakta mıdır? Bu seyahatler uçakla mı yapılmaktadır?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*