Oktay Vural'dan Başbakan Tayyip Erdoğan'a PKK sorusu

Oktay Vural'dan Başbakan Tayyip Erdoğan'a PKK sorusu.40794
  • Giriş : 08.11.2007 / 18:12:00
  • Güncelleme : 08.11.2007 / 18:21:32

Oktay Vural Başbakan'a sunduğu önergede PKK'nın silahları çıkan ülkelere karşı neler yapıldığını sordu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''Hükümet, terör örgütünde silahları çıkan ülkelere karşı hangi girişimleri yürütmektedir?'' diye sordu.

Vural, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, terörle mücadele sırasında on binlerce asker, polis ve kamu görevlisinin, şehit, gazi, harp ve vazife malulü olduğunu belirtti.
Bölücü terör örgütünün kullandığı silahların menşeinin bilindiğine dikkati
çeken Vural, önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Bugüne kadar ele geçirilen silahların menşeine göre hangi ülkelere ait
oldukları konusunda bir sınıflama yapıldı mı? Hükümet, terör örgütünde silahları çıkan ülkelere karşı hangi girişimleri yürütmektedir? Gazilerimizin kaybettiği organları veya şehitlerimiz için uluslararası mahkemelerde ya da ilgili ülke nezdinde ne tür girişimlerde bulunulmaktadır? Bu ülkelerde dava açılması konusunda bir adım atılmış mıdır?''

MHP'li Vural, önergesinde, gazi ve şehit ailelerinin, AİHM ve ilgili
ülkelerde dava açması durumunda, Hükümetin veya Dışişleri Bakanlığının ne tür katkı yapabileceğini sordu.

MECLİS'TEKİ KART OKUMA SİSTEMİ

CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner de Meclis Başkanı Köksal Toptan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Türkiye İş Bankasının, TBMM şubesini açarken yapmış olduğu sözleşme sonucu, personelin giriş-çıkışlarını takip amacıyla kart okuma sistemini kurduğunu belirtti. ''Bu sistem ne kadara mal olmuştur'' diye soran Süner, sistemin şu an aktif olup olmadığını öğrenmek istedi. Süner, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde de Danimarka'da alabora olan ''Ömer N'' adlı yük gemisiyle ilgili neden kriz merkezi oluşturulmadığını sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious