Okudan, bunun hesabını nasıl verecek?

Okudan, bunun hesabını nasıl verecek?.15548
  • Giriş : 03.03.2009 / 04:56:00
  • Güncelleme : 02.03.2009 / 23:22:48

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Okudan'ın devletin arabası ve parasıyla Alanya'da bir Rus kadınla alem yapmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya'daki Okyanus Operasyonu kapsamında tutuklanan ve 31 yıla kadar hapsi istenen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın, yeni vukuatı telefon dinlemesine takıldı. Okudan'ın, devletin resmi aracıyla ve harcırahıyla Alanya'da bir Rus kadınla alem yaptığı belirlendi.

Otel sahibinin odası

Okudan'ın yaptığı telefon görüşmesinde her şey apaçık konuşuldu. Kendisi için ayarlanan 21 yaşındaki Rus kadının özelliklerini ve oda numarasını öğrenen Okudan, kadınla akşam girdiği odadan ertesi gün öğle saatlerinde çıktı. Rektör'ün, otel sahibine ait odada kaldığı ve ücret ödemediği öğrenildi.

İhaleye fesat karıştırdılar

Konya merkezli olarak başlatılan ve 21 ilde sürdürülen operasyonda gözaltına alınan Prof. Okudan hakkında 'Suç işlemek için oluşturulan örgüte üye olmak, ihaleye fesat karıştırma' gibi suçlardan 31 yıla kadar hapsi isteniyor. Savcılık, kaçamağı ise tesadüf eseri ortaya çıkardı.

Rektör 'resmi çapkın' çıktı

Tutuklanan Rektör Okudan'ın 'resmi aşk kaçamağı' yaptığı ortaya çıktı. Harcırah alıp, makam aracıyla gittiği Alanya'da Rus bir kadınla alem yapmış....

Konya'da 3 ay önce düzenlenen Okyanus Şirketler grubuna yönelik 'Final' operasyonunda tutuklanan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan sakandalında ikinci perde... Polis ekipleri, rektörün resmi görev yazısıyla harcırah alıp, Alanya'da aşk kaçamağı yaptığını tespit etti.

Sivil plaka kurnazlığı

Skandal, polisin Okudan'ı operasyondan önce teknik ve fiziki takibe alması sonucu patlak verdi. Dava dosyasına da giren takibe göre, Prof. Dr. Süleyman Okudan, 8 Temmuz'da, Manavgat Belediyesi'nde görüşmelerde bulunacağını belirterek, üniversiteden görevlendirme belgesi aldı. Makam aracına sivil plaka taktı ve şoförüyle birlikte Alanya'ya gitti. Ancak Okudan'ın Alanya ziyaretinin amacı başkaydı. İşini şansa bırakmak istemeyen rektör, yolda bir arkadaşını arayarak birlikte olacağı kadının adını sorunca gerçek niyeti ortaya çıktı.

Skandal polis kayıtlarında

Okudan arkadaşına ait otelde kayıt yaptırmadan, kendisine ayrılan 1206 numaralı odada 21 yaşındaki Anasya adlı Rus kadınla alem yaptı. Bu arada müşteri gibi otele giden polis, rektörün attığı her adımı kayda geçirdi. Okudan 9 Temmuz'da hiçbir ücret ödemeden otelden ayrılırken, otel kayıtlarına odada yabancı uyruklu 2 kişinin kaldığı işlendi. 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan 31 yıl hapsi istenen Okudan, devletin arabasını özel işinde kullanmak suçundan ayrıca yargılanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*