Okul,köpru vurmak, insanlık suçu!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu, "İsrail'in okul, köprü, hastaneleri vurması insanlık dışıdır"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Kıbrıs Gazisi Seyyah Sağıroğlu, İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yaptığı saldırıda okul, hastane, cami ve kiliselere yönelik saldırıların insanlığa aykırı bir davranış olduğunu söyledi.
20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatının 32. yıldönümü nedeniyle Trabzonlu Kıbrıs gazileri Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın açıklaması yaptı. Gaziler adına konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Kıbrıs Gazisi Seyyah Sağıroğlu, İsrail'in 1 askerinin kaçırılmasından dolayı Ortadoğu'yu ataşe vererek önüne gelen ne varsa yakıp yıktığını kaydetti. Dünyanın kör, dilsiz ve sağır hale geldiğini ifade eden Sağıroğlu, "İsrail'in bir askeri kaçırıldı diye Filistin ve Lübnan'da taş üstünde taş kalmadı. Bize Kıbrıs harekatında bize kesinlikle köprü, hastane ibadethaneleri vurmayın denmişti. Dünya insanlığı unutmuş. Yaşanan bu olaylar insanlığa yakışmaz." dedi.

Dünyada benzeri görülmemiş bir deniz harekatıyla Kıbrıs'ta kısa sürede barışı sağladıklarını hatırlatan Sağıroğlu şöyle konuştu: "Kıbrıs'a denizden 50 bin asker çıkartarak adanın dört bir tarafında barışı sağladık. Dünyada buna benzer bir örnek bulunamaz. Bu harekatta binlerce şehit verdik. Buraya bayrak vatan millet için gittik ve başarıyla görevimizi yerine getirdik."

Trabzon'da yaşanan olaylara değinen Sağıroğlu, "Son günlerde Trabzon'da yaşanan olaylarla kargaşa çıkartılmak isteniyor. Birileri dışarıdan gelip Trabzon'u kaşıyor. Bu oyunlara karşı uyanık durmamız gerekmektedir. Bu devlet millet hepimizindir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious