Okul bahçelerine dünya haritası

Okul bahçelerine dünya haritası.19643
  • Giriş : 27.05.2008 / 21:59:00

Zeytinburnu Belediyesi, ilçedeki 20 okulun bahçesini, 50 metrekarelik dünya haritası ve basketbol potaları ile donattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Proje ile ilgili Zühtü Kurtulmuş Lisesi'nde düzenlenen törende konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, proje ile amaçlarının öğrencilerin dünyayı merak etmelerini sağlamak ve kendilerine hedef göstermek olduğunu söyledi.

Aydın, proje ile öğrencilere dünyanın ulaşılabilir olduğunu hissettirmek ve onların sadece Türkiye'nin geleceğini değil, dünyanın da geleceğini etkileyecek bireyler olduğunu anlatmak istediklerini ifade etti.

Öğrencilere dünyanın çok büyük olmadığını anlatan Aydın, "Dünya, burada sizin ayaklarınızın altında. Dünyaya çok rahat ulaşabilirsiniz, ulaştığınızda da Türkiye'nin ismini, dünyanın her yerinde güzelliklerle yaşatabilirsiniz" diye konuştu.

Belediye bütçesinin yüzde 2,5'unu okullara ayırdıklarını belirten Aydın, ayrıca bu yıl 500 üniversite öğrencisine ayda 150'şer YTL burs verildiğini kaydetti.

Zeytinburnu Kaymakamlığı'na vekalet eden Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin de öğrencilere, "İyi düşünen insanlar iyi yol alır. Büyük insanlar olmak için hedefi büyük tutmak lazım" dedi.

Şahin, projenin "eğlendirirken öğreten" güzel bir çalışma olduğunu ifade etti.

Törene katılan öğrenciler, daha sonra çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterileri sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious