Okul masrafları için cinayet!

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Konya’da kız arkadaşının okul masrafını karşılamak için, eski sevgilisinin altınlarını gaspedip öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Oktay D. tüyler ürperten bir itirafta bulundu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cinayeti işledikten sonra kan tuttu. 20 dakika yerimden kalkamadım
Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, “kasten adam öldürmek” ve “nitelikli yağma” suçlarından tutuklu bulunan Oktay D. (23) ile sevgilisi Ayşe Kevser B. (21) ve tarafların avukatları katıldı. Eski sevgilisi Lale Yaylacı’yı gaspedip öldürmekle suçlanan Oktay B. ifadesinde, “Sinirlenince bıçak, sopa ve dambılla çeşitli yerlerine vurdum. Kan tuttuğu için 20 dakika yerimden kalkamadım” derken, sevgilisi Ayşe Kevser B. ise gasp ve cinayet suçlarını Oktay D.’nin üzerine attı. Zanlıların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Ayşe B.’nin ifadesi
Öldürülen Lale Yaylacı’nın evine daha önce de iki kere gitmiştik. Olay günü Lale, sanki geleceğimizi biliyor gibi kahvaltı hazırlamıştı. Oktay birden sopayla ona vurmaya başladı. Lale, hiç ayağa kalkamadı. Oktay ile boğuştuğunu görmedim. Oktay, benden kahvaltı masasındakileri toplamamı isteyince korkudan topladım. Sonra dışarı çıkmamı istedi. Lale Yaylacı’nın bıçaklanması ve altınların alınmasından haberim yok. Evden birlikte ayrıldık. Aynı gün akşam, içinde ne olduğunu bilmediğim bir poşeti saklamam için bana verdi. Ben de sakladım. Polisler kaldığım yurda geldiğinde bir şey bilmediğimi söyledim. Zaten poşettekilerin altın olduğunu sonradan öğrendim.
ZORLA SAHİP OLDU
Oktay’la olaydan 11 ay önce tanıştık. Baskıyla her istediğini yaptırıyordu. Zorla bana sahip oldu. İlişkimizi aileme söylemekle tehdit etti. Aileme söylese, okuldan alınacak, idealim olan öğretmenliği yapamayacaktım. Hep korktum ondan. Polise daha önce bunları söylememenin hata olduğunu sonra anladım. Çok pişmanım.
Oktay D.’nin ifadesi
Olay günü yeni kız arkadaşım Ayşe Kevser B.’yi görünce eski sevgilim Lale Yaylacı bu duruma şaşırdı. Ayşe lavaboya gittiğinde, Lale bana “Bu kızı garez yapmak için mi getirdin. Bu kızın da sonu benim gibi mi olacak” diye sitem etti.
Ayşe duymasın diye ağzını tuttum. Aramızda bir arbede yaşandı. Lale Yaylacı daha sonra ekmek bıçağıyla Ayşe’ye saldırmak istedi. Bıçağı elinden almaya çalışırken elim kesildi. Sinirlenince bıçak, sopa ve dambılla (spor yaparken kullanılan ağırlık) çeşitli yerlerine vurdum. Kan tuttuğu için 20 dakika yerimden kalkamadım.
BEN ÇALMADIM
Lale Yaylacı’nın cep telefonu ve altınlarını ben almadım. Daha sonra olaya hırsızlık süsü vermek için Lale’nin altınlarını ve diğer eşyaları Ayşe Kevser B. aldı.
BAŞINI PARÇALADI
Konya’da 16 Ocak’ta Leyla Yaylacı evinde, başına sopa ve dambılla vurulduktan sonra boğazı kesilerek öldürülmüştü. Katil ya da katiller, Yaylacı’nın kolundaki 5 bilezik, 3 künye ve 1 altın kol saatini çalarak kaçmıştı. Olayla ilgili olarak Yaylacı’nın eski sevgilisi Oktay D. ile Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan kız arkadaşı Ayşe Kevser B. yakalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious