Okul Müdürü, öğretmenleri taciz ediyor

Okul Müdürü, öğretmenleri taciz ediyor.8058
  • Giriş : 26.03.2008 / 09:50:00

İstanbul Kadıköy’deki Muhsin Adil Binal İlköğretim Okulu müdürü, öğretmenlere tacizde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Kadıköy’deki Muhsin Adil Binal İlköğretim Okulu müdürü M.T. hakkında okul öğretmenlerine “tacizde” bulunduğu gerekçesiyle Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Okuldaki bayan öğretmenlere “Sizde seks filmi var mı?” öğrenci velilerine ise “Evliliğiniz nasıl gidiyor, insan her şeyi kocasıyla konuşamaz” gibi sorular soran M.T. ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma yürütüldüğünü doğruladı. Okulun iki öğretmeni tarafından bu konuda kendilerine şikayette bulunulduğunu ifade eden Kadıköy İlçe Milli Eğitim Soruşturma Şube Müdürü Hasan Keçici, “İnceleme yapıldı ve son aşamasına gelindi. Ancak bir açıklama yapılması şu an için mümkün değil” diye konuştu. Vatan iddialara konu olan okul müdürünün okulda yarattığı taciz terörünü aynı okulun öğretmenlerinden Z.Z’den dinledi:

GÜZEL OLUN

“Arkadaşlarımızdan sözlü ve fiziksel tacize uğrayanlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçtiğimiz Şubat ayında şikayette bulundular. Bunun ardından da okula müfettişler gelip, bizlerin bilgisine başvurdular. Müdür Bey’in okuldaki bayan öğretmenlere ’Güzel olun ancak makyajı abartmayın’ biçiminde önerilerde bulunduğuna öğretmenler odasında oturan tüm meslektaşlarımız şahit olmuştur. Ancak bizim okulumuzdaki olaylar bununla bitmiyor.”

KASIKLARINA DOKUNUYOR

“Evli öğretmenlere hatta öğrenci velilerine evliliklerinin nasıl gittiğini soran ve her şeyin kocayla paylaşılamayacağını söyleyen müdürümüz şikayette bulunan arkadaşlarımıza tacizlerde bulundu. Okulun birçok yerinde bu iki öğretmen arkadaşımıza ”Kot mu kadife pantolon mu bu?“ diyerek kasıklarına, kolundan tutma bahanesiyle göğüslerine dokunmaya çalıştı. Bu iki arkadaşımız şu an sakinleştirici kullanıyor.”

GEREĞİNİ YAPACAKSIN

Ata ÖZER (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü): “Bu konu bana ulaştı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü konuyu araştırıyor. Ben bir ağabeyleri olarak en başta bu öğretmen kardeşlerimin yanında olduğumu söylüyorum. İddialar doğru ise gerekenin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Biz de bakanlığımız da bu konuda gerekeni yapar.”

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious