Okul önünde uyuşturucuya geçit yok

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

Ümraniye'de okul önlerinde ve parklarda gençlere uyuşturucu madde sattıkları belirlenen 5 kişi, 45 kilo 30 gram esrar ve bazı silahlarla yakalanarak tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarıgazi Beldesi'nde uyuşturucu madde kaçakçılığı yaparak temin ettikleri uyuşturucu maddeleri okul önlerinde ve parklarda gençlere satan kişiler olduğunu tespit eden İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu kişileri takibe aldı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararına istinaden Ümraniye'de belirlenen 5 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Bu yerler ile Abdurrahman Ç'ye ait araçta narkotik maddeler konusunda eğitimli “Lethy” adlı köpeğin de katılımıyla yapılan aramada, 45 kilogram toz esrar, 30 gram plaka esrar, 1'i pompalı 6 adet av tüfeği, 1 tabanca, bu silahlara ait 52 adet fişek ve 4 adet kılıç ele geçirildi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Abdurrahman Ç. ile Hüseyin S, Bülent K, Dursun S. ve Bülent A, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious